Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megtehetem, hogy felveszem az...

Megtehetem, hogy felveszem az órákat, de nem járok be, anélkül, hogy kirúgjanak vagy átrakjanak fizetősre?

Figyelt kérdés

Különböző kedvezmények miatt kell a tanulói jogviszony, viszont tavasszal megyünk külföldre a párommal, szóval semmiképp nem fejezném be a félévet.

Nem lesz abból baj, ha nem járok be? Vagy az elején üljek be pár órára?


2012. jan. 30. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Órákra vagyis előadásokra nem kötelező bár valahol az de általánosságban nem, ez egyetem függő. A gyakorlatok és szemináriumok kötelezőek mert azok vagy a az előadás vizsgájának feltételei vagy félévközi teljesítés van.

Fizetősre elvileg csak akkor raknak át ha nincs meg egész évre a 30 kredit (bár nem tudom ezzel kapcsolatban van-e újítás). Ha nincs meg a 30 kredit akkor vagy azonnal átraknak vagy egy listára kerülsz és az alapján raknak át, hogy a többiek, hogy teljesítettek.

Mondjuk ha csak tanulói jogviszony kell érdemesebb volna egy lájtosabb okj-s képzés.

2012. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az internetes rendszer szerint amit az egyetem használ, államilag finanszírozott ez a félévem.

Az előző 2 félévben nincs meg összesen a 30 kredit.. :S

Ha minden jól alakul akkor március végén már indulunk külföldre, szóval a májusi-júniusi vizsgák nem érdekelnek.

Munkát nem kapok, ezért marad az egyetem, legalább szoc.támot kapok.

2012. jan. 30. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem kötözködni akarok, de egyetemen neked nem lesz tanulói jogviszonyod. Hallgatóid lesz és a kettő nem ugyanaz.


Egyébként nálunk gyakorlatokra kötelező bejárni, van katalógus is. 3 óráról lehet hiányozni összesen igazoltan, ha ettől több nem mehetünk vizsgázni. Egyébként meg minden úgy, ahogy az előző válaszoló írta.

2012. jan. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazad van, hallgatói jogviszony :) Nekem arra van szükségem, meg a matricára a diákomra :)

A vizsga se nagyon érdekel,mert legkésőbb júniusban kiiratkozom. Csak attól félek, hogy félév közepén átraknak fizetősre.

2012. febr. 3. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!