Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért felejtem el azt amit...

Miért felejtem el azt amit megtanulok?

Figyelt kérdés
Főiskolára járok, sokat tanulok, nem a görcsös magolás jellemző a tanulásomra, hanem előbb megértem az anyagot, aztán kezdem mondatonként megtanulni a szöveget, az eredményeim jók, viszont ha túl vagyok egy vizsgán, akkor körülbelül 2-3 hét és teljesen elfelejtek mindent, szavakra emlékszem, de pontosan nem tudnám meghatározni pl az adott definíciót, vagy egy témáról nem tudnék már olyan folyékonyan beszélni, mint vizsgán. Megmaradnak azért dolgok, de az estetek többségében felejtek. Ez normális? Hogy tanuljak úgy, hogy emlékezzek is később a megtanult anyagra?

2012. febr. 2. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azthiszem, felvin van ilyet teszt hogy milyen a tanulási technikád. Megérné kideríteni. Másrészről szedj vitamint, attól jobb lesz a memóriád! :)
2012. febr. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

mivel csak a rövid távú memóriába rögzülnek az adatok :) azért felejted el hamar, de az is lehet hogy ha vizsgahelyzetbe lennél jobban visszatudnál emlékezni a dolgokra! :)

erre mondják azt hogy: Ismétlés a tudás anyja. :)

2012. febr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez nem baj? Természetes dolog? Persze, ha elővenném újra a könyveim, és olvasni kezdeném, akkor előjönne minden, bár halványan, de olyan félelmetes, hogy amiből jelesre vizsgázok, pár hét múlva már semmit sem tudok. :SSS
2012. febr. 3. 14:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából mindenki így van egyszer. De ha hetekkel később átismétled, durván megmarad akár évekre is. Velem így van mindig.
2012. febr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
egyszer=ezzel :)
2012. febr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Weitz Tercsi ***** válasza:
77%

Egyszerű a magyarázat.1 órával a tanulás után a megtanultak 56%-a tűnik el.1 óra múlva iktass be ismétlést. Visszajutsz 96% szintre.Az ismétlésnek utána percekre lebontott állomásai vannak.

Még valami fontos. Nem szabad hasonló tantárgyakat egymás után tanulni, mert kioltják egymást.

2012. febr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mikor valamit megtanulok, az utána megmarad kb 2 hétig, úgy nagyjából a tökéletes szinten. Aztán mintha kimosták volna az agyam.
2012. febr. 5. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!