Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvvizsga, emelt érettségi...

Nyelvvizsga, emelt érettségi kérdések. Segítenél?

Figyelt kérdés

1. Az első kérdésem az lenne, hogy emel szintű angol érettségiért jár-e még a középfokú angol nyelvvizsga automatikusan? Ha igen, hány százalékot kell elérnem az érettségin, hogy kapjak mellé középfokú nyelvvizsgát?


2. Ez ugye fordítva nem működik (középfokú nyelvvizsgáért emelt szintű angol érettségi)?


3. Ha meglesz az angol nyelvvizsgám is és az emelt szintű angol érettségim is, akkor ugye nem jár mindkettőért pont (50 az emeltért, 28 a nyelvvizsgáért)?


3. Én már korábban érettségiztem (2010-ben), de most májusban újra szeretnék érettségizni emelt szinten angolból. Az e-felvi oldalon ezt, hogy oldjam meg? Írjam be a már meglévő középszintű angol érettségi eredményemet? Ha majd májusban sikeres emelt szintű angol érettségit teszek ezt, hogy tudom jelezni?


4. Jelenleg passzív féléven vagyok egy egyetemen. Így kell fizetnem az emel szintű angol érettségiért (21 ezer Ft-ot, ha jól tudom), vagy ez ingyen lesz, mivel passzív féléven vagyok?


2012. febr. 8. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Jár, 60%-tól. Viszont ha be akarod számíttatni felsőoktatásba akkor azt nem tudod, mert vagy emelt érettségiként vagy nyelvvizsgaként számíttathatod be.
2012. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem tudok segíteni :)

1,2. Az érettségiért nem jár nyelvvizsga, és fordítva sincs így.

3. Ha meg lesz mind a kettő, akkor sajnos csak az egyiket lehet beszámolni, de a rendszer úgy fogja kidobni a pontjaidat, ahogy neked előnyösebb, szóval mind a kettőt írd be a felvételihez.

4. A felvin úgy oldd meg, hogy döntsd el, melyik eredményt írod majd be, és a vizsgaszándéknál jelezd, hogy miből fogsz érettségizni. Azt hiszem, ezt később még módosíthatod. Mert ugye a dokumentumokat is csak később fogod tudni feltölteni. Ez a része nem zárul le február 24-ével.

4. na erről sajnos fogalmam sincs, de szerintem fizetned kell.


nézd meg az oktatási hivatal honlapját és a felvi.hut, ott szerintem minden infót megtalálsz.

2012. febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!