Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanácsolsz? Teljesen...

Mit tanácsolsz? Teljesen tanácstalan vagyok. Melyik szak mellett döntsek?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy szüleim nagyon erőltetik ezt a műszaki pályát, és én is úgy látom, hogy ez egy jóval "fényesebb" pálya mint például az agrár. (Javíts ki ha nem!)

Tavaly érettségiztem. Idén újrafelvételizem.


Csakhogy kellene csinálnom egy informatika érettségit, hogy bekerüljek a BME egy mérnök szakára (gépészmérnök, mérnök informatikus és közlekedésmérnök). Ez elég sokba kerülne, de kérdés, hogy utána miután bejutottam (mert több mint valószínű bejutnék) bírni fogom e? Gimiben sose tanultam fizikát.


Ha nem csinálok infó érettségit, megmarad 40ezer forintom és bejutnék ilyen mérnök "mostoha szakra" mint a műszaki menedzser, de nem a BME-re hanem az Óbudai Egyetemre. Mit tudtok erről a suliról?

Ahogy látom sokkal magasabbak az ösztöndíjak. Miért lehet ez így?


2012. febr. 10. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is, nem csak műszaki és agrár pálya létezik, van még egy csomó más is, érdemes utánanézni.. Am igaz h a műszaki ma elég felkapott, de pont azért számít hiányszakmának, mivel nagyon kevesen tudják elvégezni, mert nagyon nehéz. Nem tudom h te mit csinálnál pl mérnökinfón úgy h nem is érettségiztél informatikából, és most is gondolom csak középszintre mennél. (Ugyanez igaz a fizikára is.)

Mindig azt mondják, h műszakira nem bejutni a nehéz, hanem bennmaradni.


Mellesleg, miért "mostoha" szak szerinted a műszaki menedzser? Ez egy teljesen piacképes, viszonylag új szak, szerteágazó ismereteket ad mérnöki és gazdasági vonalról is, sok cég kifejezetten műszaki menedzsereket keres.

Az ösztöndíj valószínűleg azért magasabb az Óbudain, mert kevesebben kapják meg, így több marad egy emberre, de ez csak az én tippem.

2012. febr. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mérnök inforol emelt info érettségivel érkezők is kibuknak, még az a szint se jelent itt semmit, ne a pénz miatt gondolkozz ezen, hanem ha ezt akarod elvégezni, nagyon komolyan feküdj rá az info tanulásra, programozási gyakorlat nélkül esélyed se lesz. (persze vannak kivételek, de most úgy általánosságban...)

Nagyon nehéz szak, rengeteg ember kihullik róla... Vagy ha nem is bukik ki valaki, sokan ott hagyják, mert nem bírják, jól gondold meg, hogy belevágsz e, mert ha nem értesz hozzá, nincs hozzá igazán érzéked (matekra, fizikára is igaz ez), nagyon fogsz szenvedni.

2012. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!