Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanácstalan vagyok. Ötletek? Szak

Tanácstalan vagyok. Ötletek? Szak

Figyelt kérdés
Most leszek 8-as. Úgy gondoltam,hogy gimibe biológia-kémia szakra megyek, mert már 5éves korom óta állat orvos szerettem volna lenni,amihez ha jól tudom kell a matek,fizika,kémia,biológia. Namost, én fizikából,biológiából 5ös, kémiából 4es lettem, egyedül a metek az amiből 3-as. Egyszerűen képtelen vagyok megérteni.Nem nekem találták ki.Hiába mondják azt,hogy ha igazán megakarnám érteni akkor menne, mert nem megy.Így az álmom ugrott, és fogalmam sincs,hogy merre mennyek tovább, hogy milyen szakra jelentkezzem és hogy egyáltalán mi legyek. Valami ötletek?
2011. aug. 1. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Biológia és kémia --> ez az, ami állatorvosira kell! Úgyhogy nem ugrott az álmod, állj csak ki szépen mellette, és érd el az álmod!

Sok sikert! :)

2011. aug. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a szakma még mindig érdekel és ez minden álmod, akkor én a helyedben elmennék matektanárhoz és megpróbálnám összeszedni magam. Vagy keress a felvi.hu-n szakokat, ami még érdekelhet és hajts rá azokra a tárgyakra, ami ahoz a szakhoz kell (mert középsuliban nagyon jól kell teljesítened, hogy felvegyenek fősulira/egyetemre). Illetve a 4 év alatt szerezz be egy középfokú nyelvvizsgát is és úgy készülj, hogy minimum egy emelt érettségi is kelleni fog (ez szakonként változik, hogy hol milyen tárgyat nézhetnek).

Ha ez mind sok neked, akkor arra készülj, hogy csak fizetősre fognak felvenni (min félévente 100.000 maximum egy millió is lehet, attól függ, hogy mit választasz).

2011. aug. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!