Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 11. -es kémia+biosz faktosok!...

11. -es kémia+biosz faktosok! Válaszolnátok pár kérdésre? Volna kedvetek levelezni velem?

Figyelt kérdés

Most vagyok 11.-es és az említett két tárgyból fogok jövőre érettségizni. Lenne pár kérdésem azokhoz, akik egy cipőben járnak velem. :)

Tehát, ti hogy készültök az érettségire? Mennyit tanultok egy nap és hogyan? Milyen könyvekből? Hogy zajlik egy tanóra nálatok, hogy tanít a tanárotok? Hol tartotok az anyagban? Mik a terveitek a nyárra és a jövőre nézve?

Szívesen leveleznék bárkivel (akár itt, e-mailben, skype-on, stb...) , hogy megosszuk egymással a tapasztalatainkat vagy csak beszélgessünk! :) Írjatok itt vagy pü-ben! Köszi! :D


2012. febr. 12. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
nem kell ezt úgy túlragozni. én is ebből a két tárgyból érettségiztem (középszinten) és egyikből se jártam faktra. azóta másodéves vegyész hallgató vagyok.
2012. febr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jó, persze....

Egyszerűen csak érdekelnének ezek a dolgok. :)

2012. febr. 13. 16:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már egyetemre járok, de válaszolok a kérdéseidre, ha gondolod, hogy nálam hogy voltak ezek 11-ben.

11-ben még egyáltalán nem tanultam az érettségire, bár csak közép szintre mentem, néhány hetet szántam rá, de azt aktívan, sose voltam ez az egyfolytában tanulós típus. Bár jól teszed, ha már most készülsz rá, nem lebeszélni akarlak. :) Próbálj úgy tanulni, hogy átlásd az összefüggéseket, megértsd a dolgokat, ne magold, ez a lényeg szerintem, és akkor nem lesz baj, az így megszerzett tudás nem vész el( vagy legalábbis nem olyan gyorsan :D)

Nálunk a biosz fakt katasztrófa volt, kb semmit se tanultunk, csak úgy eltelt az óra... a kémia fakt viszont brutális tempóban haladt, de sokkal többet is ért így, mint ez a laza biosz óra...:)

2012. febr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt vagyok,

Konkrétan az érettségire nem készülök, ráér az még, elég erős suliba járok, kemények a faktok, főleg a biosz. Mozaikos könyvből tanulunk, de gyakran mond még hozzá a tanárunk, csinálunk feladatokat (lapokat oszt+van egy szintén mozaikos fgy.), gyakran írunk dogát, azokra készülök, szerencsére jól megy. :)

Kémiából annyira nem nehéz, kevesebb óránk is van, meg ugye ott már nagyon új anyag nincs, szóval néha unalmas is, de nagyon sok feladatot csinálunk (Villányi Kémia a kétszintű érettségire ill. Ötösöm lesz kémiából könyvekből). A tanár ugyanaz.

Viszont nagyon lassan haladunk, ráadásul a régebbi anyagok sincsenek meg teljesen, mert akkor ugye még nem volt fakt, és az osztály nagy részét nem érdekli a biosz és a kémia, és ezt a tanár figyelembe vette. :S Szóval lesz elég munkám jövőre, nyáron esetleg majd átnézem, de egy sereg más tervem is van, úgyhogy nem tudom mennyi időm lesz rá. :)

Amúgy orvosira készülök, azon belül nem tudom. :) És te?

Régebben amúgy sokat paráztam, hogy felvesznek-e, hiába mondták mások hogy igen. de mióta kijött az új oktatási rendelet, el vagyok foglalva a környezetemben levő sok közgázra készülővel, akik tényleg aggódnak, hozzájuk képest tényleg rohadt jó helyzetben vagyunk. :D

2012. febr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Kedves utolsó: Hajrá az orvosihoz! Nekem még konkrét tervem nincs, az orvosi/gyógyszerész/vegyész szakokon gondolkozom, de fogalmam sincs. :S Remélhetőleg hamarosan sikerül eldöntenem.

2012. febr. 14. 16:22
 6/11 anonim válasza:
100%
én is 11.-es vagyok matektagozat + kémiafakt, és én se készülök még az érettségire, meg még nem döntöttem el, hogy melyik tárgyból lenne "könnyebb" az emelt. mindenképpen vegyészmérnökire szeretnék menni. mi fakton tuti le vagyunk maradva, most fejeztük be az elektrokémiát. ti hogy álltok kémiából?
2012. febr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy ti le lennétek maradva, inkább mi! Még csak most kezdtük el a redoxi reakciókat... Mondjuk eddig mindent alaposan átvettünk, úgyhogy nem bánom. A szervetlen kémiát viszont nyáron kell majd megtanulnunk, ezt már év elején mondta a tanár.
2012. febr. 16. 16:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én is jövőre érettségizek és terveimben szerepel, hogy mivel majd 2 emeltet kell tennem a kémiát megcsinálom ősszel előrehozottan...

Vélemények? :D

Meg lehet csinálni? És még egy kérdés...

ilyenkor kell osztályozó vizsgát tenni az adott tárgyból? (a kémia tényanyagot már tavaly befejeztük, most faktra járok)

2012. febr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Nos, ha 9.-ben és 10.-ben átvettétek az egész anyagot, meg, ha általánosban jól megtanultátok a szervetlen kémiát, akkor nyáron már csak ismételned kéne ezeket + számolások. Én nem vállalnám be, nagyon sok lehet szerintem. De ha mégis úgy döntesz, hogy megcsinálod, akkor hajrá! :D

Az osztályozóról nem tudok semmi biztosat mondani. Szerintem úgy lenne logikus, ha nem kéne tenni, de inkább kérdezd meg a sulidban!

2012. febr. 18. 21:01
 10/11 anonim ***** válasza:

a számolásokat gyakoroljátok sokat, mert az elmélet még viszonylag korrekt, amit egy jó középiskolába el lehet sajátítani, de a számolási gyakok hatalmas ugrást fognak jelenteni az egyetemen. általában mindenki azért csúszik, vagy adja fel vegyészmérnökin, mert áltkém gyak nem sikerül neki. és gyak nélkül elméletből sem vizsgázhat. egyenletrendezés, ideális gázok állapothatározói, titrálás, koncentrációszámítás. ezek voltak nekem vegyészmérnökin az első féléves számolások. kémia szakosoknak meg ph számolás volt még sok. ezekből az elképzelhető legdurvábbakra készüljetek. :-)

mérnököknek lesz még sok fizika, kémia szakosoknak meg laborok. azért tudom ilyen jól, mert én mindkét szakra jártam.

és aki azon gondolkozik, hogy melyikből emeltezzen annak a válaszom: egyértelműen kémiából!!! az sokkal keményebb lesz, mint a matek. mérnököknek csak analízis van (deriválás, integrálás, határértékszámítás, függvényelemzés), kémia szakosoknak gyakorlatilag nincs is matek.

2012. febr. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!