Mi ez a felháborodás?

Figyelt kérdés

Tegnap is rengetegen tüntettek a felsőoktatás módosítása ellen. De őszintén nem mondtak semmi konkrétat, csak hogy szétrombolnak mindent.


Én eddig a közgáz helyek számának drasztikus csökkentéséről hallottam meg hogy lesznek részköltséges szakok.


Én megértem ez egyeseket rosszul érint de azért vannak határok. Valakinek lapátolni is kell nem járhat mindenki egyetemre.


A másik meg én is kinn voltam bár nem teljes odaadású résztvevőként de sokan olyanok mentek kit ismertem akik 1-2 évet csúsznak, elég szar tanulmányi átlaguk van és hasonló. Nekik is megvan a tiltakozáshoz való joguk...


2012. febr. 16. 09:00
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt akartam mondani, hogy hatástanulmányok csak a felvételi követő időszakban lesz, még Hoffman se tudja hogy milyen hatásai lesznek a változtatásoknak csak egy irányt belőtt akkor az emberek teljesen belelátástalanul a rendszerben honnan tudják milyen következményekkel jár?
2012. febr. 16. 09:03
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

át kell szervezni a felsőoktatást (is): rengeteg olyan képzés van, amiből már telített a szakma


nézz körül pl. Tatabányán minden második utcában ügyvéd praktizál

2012. febr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Aki külföldre akar menni dolgozni az ne az állam pénzén tanuljon! Ma már mindenki főiskolára akar menni, ezért is csökkentették a keretszámokat!
2012. febr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%
Azért nem értem a tüntetőket, mert nincs miért tüntetni.Kevesebb az ingyen hely, na és?!Nem tetszik akkor el lehet menni.....Ennyi ésszel hogyan járhatnak ezek egyetemre.Aki fizetős az tanulni akar, és nem ezekkel a majmokkal foglalkozni.
2012. febr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

A tervezetből tudni lehet,hogy akiknek nem gazdagok a szülei,nem tanulhatnak sehol. Lehet olyan is,aki pl. az orvosin már harmadéves,és egy vizsgán elbukik,akkor onnan már fizetős lesz. Ha nincs pénze,akkor ennyi volt a tanulása! A profok pedig semmiért is meghúzhatnak!

Abban igazuk van,hogy a törvényt csak úgy szabadna jóváhagyni,ha az érintettek, diákok és dékánnak a véleményét meghallgatták volna.

2012. febr. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előző válaszolónak. Én másodéves orvosis vagyok, és sajnos csúszni fogok egy évet, mert egy drága intézet úgy döntött, most kiszórja a hallgatók többségét, én is csak többedszerre mentem át, amire ráment a teljes vizsgaidőszakom, nem lett meg minden. Ez nem azt jelenti, hogy lusta disznó vagyok, aki nem tanult, csak egyszerűen szerencsétlen. Ha behoznák az új rendszert, átkerülnék költségtérítésesre, ami egy FÉLÉVBEN 1 millió (!!). Sajnos nem vagyok abban a helyzetben, hogy ezt ki tudjam fizetni, így egy idióta intézet keresztbe vágná az egész egyetemi tanulmányaimat. Értem, hogy sok szakma túltelített, ami ellen tenni kell, de ez a tervezet sokkal több hátránnyal jár, mint haszonnal.
2012. febr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

Kedves medikus kollégák kifejtenétek, hogy miről beszéltek? Mert tudtommal eddig annyi tényleges változás van, hogy csökkentik a támogatott helyek számát néhány karon, megjegyzem nálunk (ÁOSZ, FOSZ, GYOSZ) pont emelik 200 fővel. Ezen kívül én más tényleges változásról nem hallottam.

Az pedig szerintem teljesen korrekt, ahogy eddig volt, ha nem tudod 14 félév alatt befejezni, akkor fizess (megjegyzem, aki eddig kicsúszott de eljutott hatodévig, ott általában megoldották a problémát egy 50-60%-os könnyítéssel). De tudtommal a 12 (nekünk 14) államilag támogatott szemeszterhez nem nyúltak hozzá, az továbbra is jár mindenkinek.

Amúgy melyik egyetem melyik intézete? Csak nem POTE bikém :-D Ők


Egy medikus

2012. febr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Majdnem, SOTE bikém :D Nekünk, ha jól tudom, nem a félévekhez nyúltak hozzá, hanem ha nincs meg x átlag, akkor át kell menni (minimum fél)fizetősre, ami eddig ugye teljesített kreditek alapján működött. Elvileg csak a most képzésbe lépőkre vonatkozik, viszont vannak ilyen tervek is, hogy kiterjesztik a már képzésben lévőkre is. Innen a felháborodás.
2012. febr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hmmm, tényleg mintha lett volna valami ilyesmi, de én úgy emlékszem, hogy ez csak mint lehetőség jött szóba, és el is lett vetve. Megjegyzem, ha ezt bevezetik, akkor a műszaki egyetemeken a többség fizetni fog, továbbá nálunk is sokan.


Amúgy úgy tűnik, hogy a biokémisták congenitálisan barmok. Nálunk is katasztrófa, utolsó előtti héten még 340-en voltak tesztet írni, jó ebben az angolok is benne vannak. Utolsó hétre még mindig maradtak 240-en. A marhák (én nem szoktam egyetemi tanárról tiszteletlenül beszélni, de ezek tényleg nem normálisak) kitalálták, hogy legyenek minimumkérdések. kb. 160. Egy minimumkérdés úgy néz ki, hogy enzim neve, és írd le a reakciót..... Ez mondjuk úgy a citromsav ciklussig még Ok is, de azt már kicsit durvának érzem, amikor odalökik, hogy írd le az L-3-hydroxiacil-CoA-dehidrogenáz által katalizált reakciót, szerkezeti képlettel, kofaktorokkal. És ez csak a minimum kérdés. Feldobnak 10-et, ha hetet eltalálsz Ok, jöhet a teszt többi része, ami szintén szívás. Szerencsére nekem már nincs bikém, és szerencsére nem csúsztam vele, de ez akkor is nonsense, nem vegyészek leszünk, hanem orvosok! Ráadásul a megszerzett "tudás" a gyakorlatban abszolút nem hasznosítható.

2012. febr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Én megértem hogy egyes szakokon egyes tantárgyak nehezek esetleg a tanárok szemetek de attól miért a "bevezetett" törvény a szar miért nem a tanár?


Amúgy ha valaki tudja pontosan hogy milyen változtatások történtek küldje már el vagy írja meg mert én még nem hallottam részköltséges képzésről vagy hogy pl 1 tantárgy nemsikerülése után költségtérítésesre vágnák át az embert.

2012. febr. 16. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!