Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, hogy tapasztalat...

Miért van az, hogy tapasztalataim szerint általában a nem hívők (akik nem hisznek Istenben), tiszteletben tartják, ha egy vallásossal találkoznak, ellenkező esetben viszont általános felháborodás történik?

Figyelt kérdés
És szinte azonnal téríteni próbálnak, nem tolerálják a véleményedet.
2008. aug. 25. 20:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanezt gondolom. Rengeteg a rosszindulatú ember az úgymond "vallásosak" között. Tisztelet a kevés kivételnek!
2008. aug. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
99%
Én még ilyet nem tapasztaltam, amit írtok. Az ateizmus is egy világnézet, amit köteles mindenki tiszteletben tartani, ugyanúgy, mint bármelyik vallást. Én egyébként Istenhívő vagyok, higgyétek el, soha nem próbáltam meg ráerőltetni elveimet senkire, mert mindenki maga dönt a saját Világképéről! Egyébként sajnálom, hogy rosz tapasztalitok vannak.
2008. aug. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelet Neked! Én egy olyan munkahelyen dolgozom, ahol sok a vallásos ember. Hát ne tudd meg, mennyi rosszindulat van bennük, nagyon meglepődnél! Engem maximum elkeserít, keresem inkább a számomra kellemes emberek társaságát.
2008. aug. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
háát amikor én 16 évesen elvesztettem a hitem, akkor az volt a közvélekedés, hogy biztos megszállt az ördög, de én az ateista ismerőseim nagy részétől sem tapasztalok túl sok tiszteletet a hívők iránt... szerintem ez teljesen egyénfüggő.
2008. aug. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
98%

Vegyük figyelembe, hogy a vallásos ember nem szent. Nem tökéletes, nem feltételünl cselekszik mindig jól, néha pedig távolabb áll Istentől, mint egy nem vallásos. Ennek az alapja az, hogy meber, és hajlamos a tökéletlenségre.


Szerintem egy vallásos, hívő ember, akinek a hite a legnagyobb dolog, és igyekszik szeretni másokat és jót akar nekik, az igyekszik továbbadni az általa felismert jót. mert azt szeretné, ha más is átélné az örömet, amit ő megtalált.


Más kérdés, hogy tudja-e ezt hívő módon, szeretettel tenni.

2008. aug. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az van, hogy az emberek nem igazán toleránsak, legyen szó vallásról vagy bármiről. Te ezek szerint sokkal több hívővel találkozol, akik nem toleránsak az ateistákkal szemben. Az én környezetemben meg pont fordítva van. Ennyi az egész.
2008. aug. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

"És szinte azonnal téríteni próbálnak, nem tolerálják a véleményedet."


Ezt nem értem, ha valaki beszél neked a meggyőződéséről, az egyenlő azzal, hogy nem tolerálja a véleményedet?


Dehát másrészről, nagyon sok ateista is elég buzgó abban a "természettudományok" topikon belül is, hogy terjessze gondolatait. Mi ebben a baj, mindenkinek alapvető joga van ehhez, főleg ha kulturáltan, és kedvesen teszi.

Ha nem érdekel, el kell utasítani.

Ha munkatárs az illető, annyi esze csak van, hogy a kollegális kapcsolatok fontosabbak annál, minthogy a másik idegeire menjünk. De szerintem nem is erről van szó.

2008. aug. 26. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%

azért mert te nem vagy hívő.

ha az lennél, akkor folyamatosan azzal találnád szembe magad, hogy az ateisták hülyének néznek, állandóan az követelik, hogy bizonyítsd be.

2008. aug. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát, csak bele kell olvasni az értelmes tervezés témakörben született véleményekbe. Itt éppen úgy találni elvakult törzsfejlődés-hívőket, mint elvakult vallásosokat, akik közül sokan egyáltalán nem fogják vissza magukat.


Nem az lenne a lényeg, hogy valaki hisz Istenben, vagy nem, hanem a mértékletesség. Aki nem hisz, az se hülyézze le azonnal a vallásosokat, aki pedig hisz, ne próbáljon megtéríteni boldog-boldogtalant! Ha nincs Isten, legföljebb fölöslegesen imádkoznak a vallásosak, ha van, akkor pedig a hitetlenek zárják ki magukat valami nagyon jóból. Miért nem lehet elfogadni a másik álláspontját? Akinek megdönthetetlen bizonyítéka van Isten léte vagy nem léte mellett, az például előállhatna vele most azonnal.

2008. aug. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

Ezt az egészet embere válogatja. Én olyan helyen dolgoztam ahol ateistákkal voltam körül véve. Minden napos volt a gúnyolódás a hitemen. Na kösz. S oda kell majd vissza menjek dolgozni ha lejár a GYES-

Szóval nem lehet teljesen általánosítani. Itt nem arról van szó,hogy hívő nem hívő hogyan áll egymáshoz. Hanem mint ember mennyire tiszteled a másikat. Azt,hogy vannak akik másképpen gondolkodnak.

Igen vannak olyan hívők és szekták, egyéb vallásos emberek,helyek akik és amik céljuknak tartják a másik meggyőzését, megtérítését ha kell minden áron pl lelki terrorral is. DE ezek miatt nem szabad általánosítani. Ismerek olyan ateistát aki hasonlóképpen agresszív az ateizmusát illetően.

2008. aug. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!