Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy vannak a ponthatárok...

Hogy vannak a ponthatárok felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
ugy tudom 50+1 százaléktól kettes, és hogy megy tovább felfele, honnan 5-ös, és honnan 3-as?
2012. febr. 20. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Erre nincs egyezményes szabály. Minden tanár úgy szabja meg a ponthatárokat, ahogyan akarja. Ha 70%-tól van a kettes, akkor 70%-ot kell teljesíteni, ennyi.

Egyébként nálunk általában úgy van, h 60%-tól kettes, és 10 %-onként megy egy jeggyel feljebb.

2012. febr. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bensdorp ***** válasza:

Nálunk is általában 60%-tól 2, és 10%-onként emelkedik.

De olyan is előfordult már, hogy 96%-tól volt csak 5.

A szóbeli vizsgákon meg aztán ereszd el a hajamat van, ott teljesen a vizsgáztatón múlik, mit szeretne adni.

2012. febr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

azért kérdezem mert vizsgáztam, persze a kettesre mentem, mint mindenki, de jobb lett jóval, 50+1 ponttól kettes, ugy tudom erre van szabály. Méghozzá úgy hogy gazdasági tantárgyanként 60%-tól felfele 2-es a többiből meg 51%tól felfele, csak a többi jegyre lennék kíváncsi, ugyh várok még válaszokat.

És köszönöm a választ az első kettő válaszadónak

2012. febr. 20. 09:42
 4/5 bensdorp ***** válasza:
Biztos lehetsz benne, hogy erre nincs szabály, minden intézet (tanszék) maga dönti el, mit vár el a hallgatóktól.
2012. febr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
akkor köszönöm a választ, azt hittem hogy vizsga alkalmával egy közpntosított
2012. febr. 20. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!