Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért divat azzal menőzni,...

Miért divat azzal menőzni, hogy "nem tudom mire jó a diplomám? "

Figyelt kérdés
Mintha büszkék lennének rá, hogy nem tudják mit fognak dolgozni vele.
2010. nov. 26. 18:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az ilyesmi az nem menő, hanem egyenesen ciki.

Én inkább blamálnám mások előtt, és soha nem vállalnám be, hogy tudva tudom, sz*rt se fog érni a diplomám.

2010. nov. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Ez hol menő?
2010. nov. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
... mert tényleg nem tudják. Elnézve a sok elfuserált üzletemberképző és kommunikációs "felsőfokú" intézményt, csodáljátok?
2010. nov. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Szerintem csak azért mondogatják, mert sajnos akkora a munkanélküliség, és bizonyos (diplomás) szakmákból annyira túltelített a piac, hogy el vannak keseredve. Én pénzügy-számvitelt tanulok igaz középfokon, de én sem tudom még mi lesz... A bátyám diplomás informatikus, ő sem tud elhelyezkedni évek óta a saját szakmájában. A párom szakmunkás, 3-400 ezer Ft-ot keres, és évek óta biztos helye van.


Egy nem diplomás. 22/L

2010. nov. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is ez amolyan sírva nevetünk dolog.

Elég szomorú, hogy így van.

2010. nov. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

18:26-nak igaza van abban, hogy legtöbben kommunikációra meg hasonlókra mennek. Például mostanában divat lett a japán szak a sok japán rajzfilm és manga miatt.


De vannak olyan szakok, amire elenyésző számban jelentkeznek, mert nem divat. Nem általánosítottam, csak sokan ezt csinálják.

2010. nov. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%

mert tényleg nem tudják. Elnézve a sok elfuserált üzletemberképző és kommunikációs "felsőfokú" intézményt,



----------igen, ezektől én is behalok :)))))))

2010. nov. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%

Na igen, a büfé-ruhatár szakra könnyű bejutni, el lehet evickélni benne, csak utána állást találni és megélni nem.


Nem is értem ezt a hülye szöveget. Amikor jelentkezett egy bizonyos szakra, szakirányra, nem nézett utána, hogy ez mi a fittyfenét jelent, mit fog tanulni, milyen elhelyezkedési lehetőségei lesznek a későbbiekben?! Sokan a diplomát nem az életük egy pontjának, hanem célnak tekintik. Teljesítik, aztán fogalmuk sincs, hogyan tovább...

2010. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

18:31-nak:


mit dolgozik h ennyit keres?

2010. nov. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
49%

egyébként én is ezt mondom.

nem jó semmire, ha nincs protekciód.

ha meg protekciód van, de diploma nincs még mindig sokkal jobban állsz.

ez van, ezt kell szeretni.

2010. nov. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!