Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diploma nélkül tényleg nem megy?!

Diploma nélkül tényleg nem megy?!

Figyelt kérdés
Két éve érettségiztem le kiváló eredményekkel, ennek köszönhetően eddig több jó és elismert egyetemre sikeresen felvételt nyertem itthon és külföldön is. Bizonyos okokból azonban nem tudtam elkezdeni a tanulást se tavaly, se tavaly előtt, helyette dolgoztam többek között angol és francia nyelvterületen. Most megint elérkezett a jelentkezés ideje... De mindazok alapján, amiket az elmúlt két évben láttam, tapasztaltam a világból, teljesen elbizonytalanodtam a diploma értékét illetően. Az a benyomásom, h egyáltalán nem olyan fontos, mint amilyennek beállítják... Felsőfokú képesítésem (okj-s) meglesz most nyárra, ugyanis edzőképzőre járok. Több nyelvvizsgám is van már. De én úgy vettem észre, h mindenféle papírok helyett elsősorban a munkatapasztalatokat veszik figyelembe... Jaj, nem tudom, teljesen elbizonytalanodtam :S A kötelességtudat azt súgja, h muszáj megszerezni a papírt, három évet bele muszáj lenne belefektetni... De szívem szerint ezt kihagynám és inkább folytatnám a munkát: elsősorban turizmus/idegenvezetés/újságírás területen. Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 25. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a szakmádban a papír nélkül is elvagy akkor nem feltétlen kell neked az a papír. A mostani változások gondolom azon a területen jócskán megtizedelhették az államis helyeket ami ráadásul így még komoly pénzbe is kerülne így ha te már 2 éve el tudtál helyezkedni abban amiből amúgy diplomát is szerezhetnél értelmetlen.

Annyit még hozzátennék, hogy a te eseted ezzel a szakmával eléggé egyedi szerintem, hisz a te esetedben diploma nélkül is dolgoztál már olyan területen amiből kaphatnál diplomát, azonban rengeteg sok más munka nem végezhető el nem is konkrétan a papír csak az ott szerzett tudás nélkül (orvos, ttk-s tudós stb.).

2012. febr. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
attól függ milyen szakma. pl vegyiparba aligha fogsz elhelyezkedni vegyész diploma nélkül. :-D
2012. febr. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A diploma alapdolog a mai világban.
2012. febr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is sokáig dilemmáztam rajta. Hasonlóan éreztem és tapasztaltam mint te.

Akkor ha saját magadnak nincsen rá igényed, nem érzed szükségesnek az ott tanulható anyagot, akkor nem muszáj erőltetni.

Persze természetesen szakma függő.


A saját tapasztalatom, hogy megy "csak" tudni kell. Ha pedig hozzá tanulsz, az jó. Itt a hozzá tanulás a hangsúlyos. Az pedig, hogy azt egyetemen vagy máshol hát, egyénileg más.

Nekem bő másfél év koplalásba (tanfolyam) és 7 hónap álláskeresésbe telt. Mára viszont egy egészen tisztességes fizetésem van, jóval az átlag diplomás bér felett.

Ha belegondolok, ez akkor csak tovább tartott volna ha a diplomás utat választom. Az eredmény pedig ugyan az. Legalább is most. Késöbb még kellhetne egy diploma ha a vállalati ranglétrán akarok lépkedni. De nem akarok. Eszem ágában sincsen túl hosszú ideig a munkaerőpaci viszonyoknak kiszolgáltatva élni. Azon vagyok, hogy megfelelően használjam a jövedelmemet. Aztán max elbukom, de legalább megpróbáltam.

Sok szerencsét!

2012. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!