Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért érzem azt hogy diploma...

Miért érzem azt hogy diploma nélkül egy senki vagyok?

Figyelt kérdés
Szinte nincs olyan ismerősöm aki ne diplomázna, egyedül én vagyok akinek nincs felsőfokú végzettsége :/:/
2011. jún. 2. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Mert ezt sugallja a társadalom. Pedig manapság sok (nem mindegyik!) diploma már annyira leértékelődött + vagy eleve nem sokat ér, hogy egy szakmával többet érsz. Én nem tudok elhelyezkedni a diplomámmal. :S


Egyébként a tudást sem papírokban mérik, ettől még lehetsz művelt, intelligens ember, de ha zavar, végezz el valamit, ami tetszik, levelezőn.

2011. jún. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
84%
Teljesen egyet értek az előzővel, a társadalom ezt sugallja, manapság amúgy egyre többet akarnak kisajtolni az emberekből, a fiataloknak egyre nehezebb dolguk van, egyre nagyobbak a követelmények.Nem tudom miért van szükség ennyi hülyeségre amiket iskolákban is tanítanak, vannak fontos dolgok amik tényleg szükségesek, jók hogy tanulunk, de rengeteg fölösleges dologgal tágítják az emberek fejét.És nem csak az iskolákban nagyon sok munkahelyen is magasak a követelmények, kisajtolnak az emberből mindent, tisztelet a kivételnek, mert olyanok is vannak, szerencsére:)Nem véletlenül van annyi lehangolt ember,manapság, és magukat"picinek" érző ember.
2011. jún. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
87%
Nekem rengeteg ismerősömnek nincs diplomája és nekem sincs. Aki leszól, mert nincs diplomád vagy csak ezt érezteti veled, akkor szólj vissza valamit. Amúgy, ha megcsinálod a diplomát, akkor mással fognak megbántani. De ha csak téged zavar, akkor azt azonnal felejtsd el, mert ettől nem lesz jobb az életed. Csak akkor diplomázz, ha konkrét célod van vele.
2011. jún. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert önbizalomhiányod és megfelelési kényszered van. Manapság valóban "elvárás" a diploma, de ha úgy látod jónak, nyugodtan menj szembe ezzel az elvárással.

Merj mást csinálni, mint mindenki más! Ez egyébként nem csak a diplomára, hanem általában mindenre igaz.

2011. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
És te miért nem diplomázol? Ingyé van, és ha büfészakot végzel el akkor még dolgozhatsz is mellette úgy, ahogy gondolom most is teszed.
2011. jún. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem engedhetem meg magamnak anyagilag. Államira meg nem vennének fel, nagyon kevés pontom van :/
2011. jún. 2. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!