Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit csináltok ha nem...

Ti mit csináltok ha nem vesznek fel titeket orvosira/fogorvosira/állatorvosira?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy megpályáztátok e a költségtérítéses képzést (ha esetleg valaki tehette), vagy elmentek másik egyetemre, vagy kihagytok egy évet újra érettségiztek, vagy szakmát tanultok, esetleg nyelvvizsgát, vagy jogsit tesztek, netalán külföldre mentek. Légyszi írjátok le a jelentkezési sorrendeteket is! :)

2012. febr. 27. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én gyógyszerésznek jelentkeztem tavaly ami nem ezek közül való amiket te felsoroltál de azért nem sokba másabb. Nem vettek fel, elég sokkal lemaradtam. Úgy döntöttem nem megyek el valami másik szakra, mert nekem ez az álmom, ezért kihagytam egy évet. Ősszel kémiából emelteztem, májusba bioszból fogok még:) A májusi kémiával már 40 ponttal többet szereztem szóval jóval esélyesebb vagyok a sikeres felvételire mint tavaly. Neked is ezt tanácsolom ha esetleg nem sikerülne, ne ess kétségbe és ha neked ez a nagy álmod, akkor inkább hagyj ki egy évet és próbáld meg újra. Mit fog számítani az a kihagyott egy év 20-30 év múlva:)
2012. febr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is évet hagytam ki, de már most kétségbe vagyok esve, hogy nem fog össze jönni. Nem pesszimista vagyok, csak realista. Látom, hogy egyáltalán nem tudom az anyagot és a kitűzött 90%-os biosz és kémia érettségi egyenlőre álom. Nem tudom mi lesz... utolsónak gyógytornát jelöltem, ami szimpatikus is, meg már utána is néztem, hogy milyen lehetőségeim lesznek vele, de egy halom pénz elment külön kémia tanárra, meg évet hagytam ki a semmiért? Hát... de azért remélem a legjobbakat.
2012. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, engem szerencsére elsőre felvettek orvosira, de azt tudom tanácsolni neked és mindenkinek aki orvos/fogorvos/gyógyszerész akar lenni, hogy még véletlenül se játsza el azt a hülyeséget, hogy nem veszik elsőre fel, de elmegy mondjuk biosz szakra, majd újra megpróbálja az orvosit. Itt minden államilag támogatott félév kincs, és nagyon könnyű kibukni, az ember egyszerűen nem engedheti meg magának, hogy pazarolja a féléveket.

Ha nem vesznek fel elsőre nem kell kétségbe esni, csinálni kell még egy nyelvvizsgát, ha lehet. Tanulni kell mint állat, és újra kell felvételizni.

2012. febr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!