Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy aljaskodó,...

Mit lehet tenni egy aljaskodó, rosszmájú egyetemi oktatóval, aki folyamatosan inzultál szóban?

Figyelt kérdés
Hagytam, hogy a fejemre nőjön, most úgy gondolom, ha nem hagytam volna, nem vette volna a bátorságot évek óta b.szogatni. Ugyanakkor attól is félek ,ha visszavágnék, én húznám a rövidebbet.
2012. márc. 10. 07:11
 1/3 A kérdező kommentje:

Nincs rá semmi oka, hogy szurkálódjon,soha egy rossz szót nem szóltam hozzá/róla. Magától kezdte el. Egy idős nőről van szó, eleve van egy fixálódása a fiúkra, a lányokat meg vagy szereti vagy nem.b

Kb úgy bánt velem, mint egy gonosz anyós az új mennyel. Folyamatosa lealázott a többi diák előtt, amikor többnapi munkával készített feladatokat vittem neki, kifigurázta, belekötött apróságokba és más színt adott nekik, mintha hülye lennék, legutóbb amikor valaki (egy link fiú) egy fél órás munkával elkészített feladatot rakott elé, én meg

annak a sokszorosát, més a másik tanár is mondta, hogy az övé a töredéke az enyémnek, mégis elkezdett pampogni ,hogy dehát a fiúé is van olyan jó..stb.

Folyamatosan úgy beszél hozzám, minthaa valami ellenfél, ellenség, vetélytárs lennék, az motiválja, hogy megbántson, kötekedjen, csak a gyengéimet hozza ki, mintha erősségeim nem is lennének..stb.

Kétszer egymás után kerültem hozzá, mindkétszer abbahagytam a tárgyat év vége előtt (megjegyzem, kva sok munkával és nyeléssel a hátam mögött), most is hozzá kerültem volna, de átkértem magam máshoz.

Azóta a folyosón inzultál, ha összetalálkozunk, pedig igyekszem elkerülni a kommunikációt, sőt, legszívesebben nem is köszönnék és panaszt tennék az egyetemi HK-ban (legutóbb azzal fricskázgatott, hogy hallotta, hogy eddig a legjobbak között van a munkám az évfolyamban és élcelődött azon, hogy idősebb vagyok, mint a többiek, meg olyanokat mondott, hogy mostmár látszik rajtam, hogy ő mennyit javított rajtam ( megjegyezném, hogy legelőször is ugyanennyi melóval ugyanekkora minőséget produkáltam , és semmit vagy legalábbis keveset fejlődtem azóta, illetve ő nekem azon kívül, hogy mennyire gonosz tud lenni egy nő a másikhoz, semmit nmem tanított).

Eddig örültem, hogy a mostani tanárok kedvelnek és jól együtt tudunk működni, de most azon kattogok, hogy a hátam mögött fog a kollégáknak áztatni, és csökkeni fogok a szemükben.


Mit tegyek ? Nyeljek továbbra is vagy finoman közöljem vele, hogy hagyjon békén ?

2012. márc. 10. 07:24
 2/3 anonim ***** válasza:

ne törődj vele.Szerintem azért is pampog veled,mert lehet,a többiekről lepereg,ott nem erősködik.

Nekem is volt ilyen tanárom, vizsgán simán más vizsgáztatót kértem és kész.

2012. márc. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

nem is van egy ilyen tanárom, szóval teljesen együtt érzek. ő szinte mindenkivel ilyen. és még büszke is rá, többször bejelentette már hogy ő már csak ilyen aljas és gonosz. mintha ezt élvezné, hogy minket szivat. elég érdekes személyiség, valami baromi beképzelt már csak a nézése is, és közben mintha gyilkolni is tudna vele. azonban tud jó fej is lenni, de ezt is csak úgy a maga gonoszkodós módján leginkább.

akik jó fejek vele, meg akiket bír valamiért, azokat nem szokta nagyon megalázni. mindenki másnál viszont mindent megtesz, hogy a lehető legrosszabban érezze magát, még ha csak egy apró hibát követett is el.

a múltkor rám is nagyon rám szállt. nem tudom már hogyan vagy miért szúrt ki magának, de belekötött mindenbe amit csináltam. egy ideig csak tűrtem, nem is szóltam semmit. aztán mikor mondott valami olyat ami miatt már nagyon elegem lett belőle, de még mindig csak tűrtem, akkor először elhatároztam hogy mindent tökéletesen fogok csinálni, és jobban, és még többet is mint amit elvár, tényleg mindent megtettem. de persze hogy még így is talált kifogásolni valót. ekkor jött az, hogy rendben, inkább nem is csinálok semmit, csak a minimumot, és még azt se úgy ahogy kell. legnagyobb meglepetésemre erre egy szava nem volt, nem is értettem. lehet hogy csak ilyen napja volt. aztán talált másokat akikre rászállt. de ha próbált valakit megalázni, vagy nevetségessé tenni, mindig is inkább csak őt tartottam még inkább szánalmasnak, semmiképpen se azt akinek beszólt valami semmiségért. elég valószínű, hogy megbuktat majd pár embert. de aki elér egy bizonyos szintet, és jól megy neki a tárgy, azt azért mégsem buktathatja meg, bármennyire is szeretné.


csak ennyit tudnék neked javasolni, hogy ne vedd őt komolyan, így hogy más tanár tanít, nem nagyon tud már ártani neked, és a tanárok is biztosan ismerik őt annyira, hogy tuják róla hogy milyen ember, és nem az fog nekik számítani amit ő mond, hanem amit ők látnak, és ami az ő véleményül rólad. sajnos mindig is voltak ilyen rosszindulatú emberek, valamikor velük is biztos nagyon rosszul bánhatott valaki, és ezt próbálják levezetni rajtunk, és bármelyik ártatlan emberen.

sokszor volt már hogy az egész napomat el tudta rontani pillanatok alatt, de már túltettem magam rajta.

talán próbálj meg mosolyogni rá, és jó képet vágni mindenhez amit mond. Mindig a tanárnak van igaza, ezt a látszatot kell tartani, még ha mindenki tudja is, hogy mennyire nem így van. és aki aljaskodó, azt hamar megutálja mindenki, és ő fog a rosszabbul járni. tehát magadban bátran nézd őt hülyének, de néha muszáj az ellenségre is mosolyogva nézni, és én is csak azt tudom mondani, hogy ne törődj vele

2012. márc. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!