Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az egyetemi...

Mi a különbség az egyetemi tanár és az egyetemi magántanár közt? 17/F

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 19:39
 1/7 anonim válasza:
14%
Annyi a különbség köztük mint a pina és a punci között.
2012. márc. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetemi magántanár szerintem nincs ma Magyarországon, az egy régi kifejezés a nem nyilvános tanárra. Valamivel kevesebb joga lehetett az előadások meghirdetése és a vizsgáztatás terén, de nem tudom pontosan.
2012. márc. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Nyilvános rendes egyetemi tanár: ez 1950 előtt egy tanszék kinevezett professzora volt. Egyetemi magántanár: ő csak "vendégszereplő" volt az egyetemen, előadási jogot kapott egy bizonyos tárgykörből, abból a tárgykörből hirdethetett előadásokat. De emellett volt rendes állása, pl. tanított egy középiskolában, vagy praktizált mint orvos (ha az orvostudományi kar magántanára volt), esetleg mint ügyvéd (ha a jogi kar magántanára volt). Remélem, segítettem a válasszal.
2012. márc. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen,köszi
2012. márc. 27. 12:21
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Az egyetemi tanár a professzor, a legmagasabb elérhető egyetemi oktatói cím (tanársegéd, adjunktus, docens címeket felett áll). A jobb egyetemi tanároknak van MTA doktori (DSc) fokozatuk. A még jobbaknak akadémiai levelező vagy rendes tagságuk. Az egyetemi magántanári cím ismét létezik, a meghívott előadóknak lehet adományozni (magyarul: túró).
2012. ápr. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kihagytam, hogy PhD (vagy CSc) fokozat kell hozzá, ki is oktattak. (Amúgy én a saját területemen nem találkoztam egyetemi magántanárral).
2016. nov. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Késői adalék, csak hogy kicsit tisztább legyen a két jó válasz viszonya: a korábbi magántanári cím, amiről 3. írt, 1951-ben meg lett szüntetve (okozott is fennakadásokat). Ma már újra létezik (hogy pontosan mikortól, meg nem mondom, gondolom rendszerváltás után), és az vonatkozik rá, amit 5-6. írt.
2022. okt. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!