Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti milyen árat tartanátok...

Ti milyen árat tartanátok elfogadhatónak egy magánóra esetében? Azaz mennyit lennétek hajlandóak áldozni arra, hogy valaki segítsen nektek (vagy csemetéiteknek)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én hosszú évek óta matekot, statisztikát és közgazdaságtant tanítok. Magántanítványokat szeretnék vállalni, akár ált., vagy középsuliból, de nincs kizárva az egyetemista/főiskolás tanítvány sem. Van már egy elképzelésem az árakat illetően, de szeretném, ha versenyképes tudnék lenni, és lenne tényleg tanítványom, éppen ezért szeretnélek titeket megkérdezni, mi lenne az az összeg, amely mellett ti bevállalnátok egy ilyen magántanári felkészítést? Kiváncsi vagyok, hogy az általam kigondolt árak és a ti áraitok összhangban vannak-e egymással.


Kérlek írjátok meg azt is, hogy adott esetben miből vállalnátok, és mi az ami befolyásolná a döntéseteket. Valamint, hogy hova jártok (ált, közép, vagy felsőokt).


Előre is köszi a válaszokat!



2012. márc. 2. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a helyedben lennék, akkor általános iskolásoknak mondjuk 1000-1500-ért tartanék 60 percet, középsulisoknak 1500-2000-ért, egyetemistáknak 2000-2500-ért.

Én az egyetem 2. évében jártam (vagyis a tanár jött házhoz) matekra, ha jól emlékszem 2500-öt kért a tanár, ez 3 éve volt.

Most németre járok, középfokú nyelvvizsgára készülök, az első tanár 3000/60 percért vállalt, a mostaninak 2500/45 percet fizetek.

A mostani szerintem nagyon jól tanít, a szakmai múltja is jobb, mint ez első tanáromnak. Nekem lényeges az is, hogy milyen papírja van abból, amit tanít, pl a német tanárom több diplomáját is Németországban szerezte, és ECL vizsgáztatói sulit is csinált, szóval tényleg tudja, hogy mit kérnek a nyelvvizsgán.

Ja és ezek vidéki árak, Pest megyében élek.


23N

2012. márc. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én a saját véleményem írom meg:


Egyetemen egyedül matekból jártam magántanárhoz nála 1500 volt 45 perc később emelt 1600-ra.


Ha ezt felszorzod óradíjra 2000/2130Ft.

Ennél többet nem szívesen áldoztam volna rá.


Így viszont rengeteg ügyfele volt, szerintem nem is dolgozott mellette semmit, és rendesen megélt belőle. Volt, hogy 1 hétig nem volt időpont neki, annyian voltak.


Ez Győrben volt, ha ez számít. És azért Győr nem kicsi bőven volt más tanár is.

2012. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Magán matektanárom általános iskolásoknak 1000Ft 60 perc, középiskolásoknak 1500 Ft 60 perc.
2012. márc. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
expresszen nagyon sok régóta pályán levő tanár vállal még kiszállást is 1500/45 percért Budapesten, úgyhogg a versenyképesség ma már nehéz, minden ledegradálódik. Persze gondolom számlát nem állít ki.. te hol élsz?
2012. márc. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 delusion ***** válasza:

Egy olyan emberhez jártam matekból, akinek nem igazán volt matekos, vagy tanári végzettsége, mégis nagyon értett hozzá. Pest megyei kisvárosról van szó, nem igazán volt konkurenciája, szomszéd településekről is nagyon sokan jártak hozzá (==minden ismerősöm akinek valaha bármi problémája volt a középsulis/egyetemi matekkal). Idővel úgy kellett imádkoznom, hogy legyen nála hely a dolgozat/TZ/ZH/akármi előtt.

1000-1200 Ft volt egy óra nála, amit elég korrektnek tartottam, lévén gyakran túlléptük a 60 percet, és mindig megértettem a dolgokat. Ha szükségem lesz még matek korrepetálásra, tuti nála fogok kopogotatni.


Angolból egy végzős anglisztikás leányzóhoz jártam, 2000 volt 60 perc. A helyszín még mindig Pest Megye, egy településsel arrébb. Teljesen meg voltam vele is elégedve, hiányoznak a beszélgetések.

2012. máj. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy nagyon sok mindentől függ.

Az egyik legfontosabb tényező, hogy hol élsz, tehát hol vállalnál magántanítványokat. Amennyit nagyvárosban elkérnek és ki is fizetnek egy magánóráért, azt kisvárosban nem biztos, hogy megfizetnék.


Én nem járok magántanárhoz és soha nem is jártam, mert jó tanuló vagyok, ha nagy ritkán nem értettem valamit nővérem segített. Ezért tapasztalatom nincs.


Mi viszonylag kisvárosban lakunk, egyik barátnőm 1500Ft-ért jár hetente matektanárhoz, egy óra 60 perces. Ez szerintem abszolút reális ár, nagyon barátságos.

Nyilván különbséget kell tenni árban aközött is, hogy általános iskolás, középiskolás, vagy fősulis/egyetemista a magántanítvány.

Másrészt, hogy milyen ár reális nagyban függ a család anyagi helyzetétől. A tehetősebbek, ha szükséges 4-5000Ft-t is fizetnének egy magánóráért, míg mások 2000Ft-t sem biztos, hogy tudnának fizetni. Ezért nagyon összetett a kérdés.


Tanácsként mondom, hogyha hosszútávon szeretnél magántanítványokat, akkor 60 perces órákat tarts. Baráti, ismerősi körben az a tapasztalatom, hogy inkább ahhoz járnak, aki 60 perces órákat tart.


Mindent összevetve én valami ilyesmit tartanék reálisnak:

Általános iskolásoknak: 1500Ft/60 perc.

Középiskolásoknak: 2000Ft/60 perc.

Fősulisok/egyetemistáknak: 2500Ft/60 perc.

2012. jún. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

en 1500-ert jartam iden kozipsulis matekra, ha jovore kell az egyetemen is korrepetelesra jarnom, nem igazan tudnek ra tobbet szanni, max 2000!


(videki nagyvaros)

2012. júl. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem közel 9 éve angolból hétköznap 2000Ft hétvégén 2500 Ft 1 óra Fősulin. Most a lováris tanárom semmiről középfokra 4000Ft/60 perc skypeon(számlát nem ad),de ez szerintem horror ár és a neten is 2000-3000Ft-ot láttam 60 perc idegen nyelv oktatás.Szerintem nem is dolgozik munkahelyen bár ilyen határidős munkákat emleget. Megpróbálom lealkudni.
2018. jún. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!