Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyszerre két egyetem államila...

Egyszerre két egyetem államilag finanszírozva?

Figyelt kérdés

Felsőfokú tanulmányaimat szeptemberben kezdtem, de mivel a szak nem tetszett, ezért az első félév elvégzése után a második félévemet passziváltam, majd újra felvételiztem egy másik egyetemre a mostani felvételi eljárásban. Az előző egyetemről nem iratkoztam, hogy bizonyos plusz támogatások megmaradjanak, ezért csak passziváltam. Úgy terveztem, hogy júliusban mihelyst kiderül a felvételi eredménye, kiiratkozom az előző intézményből és szeptemberben már az új helyen kezdem tanulmányaimat.


A kérdésem az lenne, hogy az nem okoz problémát, hogy mikor engem felvesznek az új helyre, akkor abban a pillanatban hallgatója vagyok egy másik egyetemnek is? E miatt az új helyre nem vehetnek fel, csak költségtérítésesre? Vagy a 12 támogatott félévem annyi helyen használom fel amennyin csak akarom? Tehát ráérek júliusban kiiratkozni, vagy gyorsan iratkozzak ki még a felvételik elbírálása előtt? Ezzel kapcsolatban sajnos semmi információt nem találtam.


Remélem sikerült érthetően megfogalmaznom a problémát és előre is köszönöm a segítséget!


2012. márc. 25. 13:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Semmi problémád nincs ezzel kapcsolatban, ugyanúgy felvehetnek államira, mintha első szakod lenne. Az új egyetem nem is fogja tudni h volt máshol is hallgatói jogviszonyod. A felvételi jelentkezésnél be kellett írnod h elhasználtál már egy állami félévet, így már csak 11 maradt. Ezen kívül semmi nem fog megkülönböztetni egy elsőre felvételizőtől.
2012. márc. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!