Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szociális munka szakról...

Szociális munka szakról írnátok pár információt?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz elvégezni?Igaz én levelezőn szeretném majd megcsinálni.
2012. márc. 28. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Így általánosságban szerintem nehéz.Én ugyan nem vagyok szociális munkás,de az egyik korábbi barátnőm az volt Szombathelyen az Pécsi Tudományegyetem(PTE) Egészségügyi Főiskolán végzett évekkel ezelőtt.

Szociális intézményekben(szociális otthonok,hajléktalanszállók,idősek otthona,fogyatékkal élők otthona,stb.) dolgozhatsz vele,sok mindenre nem jó.


Nem egy divatszakma mint a közgazdász,az ügyvéd és társai,tehát meggazdagodni -itthon,Magyarországon legalábbis - nem fogsz ebből a szakmából. Erre a házamat fel merném tenni,annyira biztos vagyok benne.

2012. márc. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy írtál :) Meggazdagodni szerintem így sem fogok,már annak is örülnék ha egy normális életet tudnék biztosítani magamnak a későbbiekben.
2012. márc. 29. 13:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem közepesen nehéz... ez alatt azt értsd, hogyha egy kicsit is érdekel, igyekszel, akkor minimális erőfeszitéssel, de elvégezhető. Én az ELTE-n végeztem, itt a jog meg a szociálpolitika volt a két nehezebb tárgy.

Elhelyezkedni egyre nehezebb sajnos, hiába lenne nagy igény erre. A fizetés is kevés, közalkalmazottként kb. kilencvenezret lehet keresni, ha sikerül tisztviselői állást kifogni, akkor 150 körül...

2012. máj. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!