Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen második alapszakok...

Milyen második alapszakok választhatók ELTE BTK-n?

Figyelt kérdés

ELTE anglisztikára jelentkeztem, és programtervező informatikus alapszakot szeretnék választani 3. félévtől második alapszaknak, ha ezt választom, akkor anglisztika mellett ebből is mesterképzést szerezhetek az alapszakok elvégzése után?

Felsőoktatási felvételi tájékoztatóból olvastam erről hogy vhogy így lehet, de nem vagyok biztos benne hogy hogyan van, így ha valaki fel tudna világosítani, az nagyon jó lenne.



2012. ápr. 4. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:

igen, minor szakból (2.alapszakból) is simán mehetsz mesterre az alapszak elvégzése után. amint megvan a BA diplomád, beadod a jelentkezést a programtervező informatikus MA-ra és reménykedsz h felvesznek, ennyi.

arra figyelj h időben kezdd el felvenni a minoros óráidat is, mert a legtöbb minor már első félévtől hirdet órákat, bár valóban hivatalosan (meg elismerve) csak a 3. félévtől lesz.

2012. ápr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, és akkor a progteret úgy tudnám tanulni jövő szeptembertől az anglisztika mellett, mintha eleve odajárnék? Vagy csak úgy lenne teljesértékű, ha beadnám jövőre a felvételit rá és párhuzamosan elkezdeném anglisztika mellé? Nem igazán vagyok még tisztába ezekkel bocs :/ :)
2012. ápr. 4. 22:16
 3/4 anonim ***** válasza:
ugyanabban az évben nem tudsz kezdeni két BA főszakot, szóval ha felvesznek anglisztika alapszakra, akkor az elvégezendő 180 kreditből kb 120 lesz az angolos óráid száma, 10 szabadkredit és ezek mellé 50 kredit értékben el tudod majd végezni infósat.
2012. ápr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hova jelentkeztél ?

Melyik egyetemre?

2015. febr. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!