Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félek! Mi lesz belőlem? Jó...

Félek! Mi lesz belőlem? Jó életem lesz?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, gimis. Jó tanuló vagyok és sikeres abba amit csinálok. Színész szeretnék lenni, már több komolyabb darabot is csináltam, színészekkel is, dráma tagozaton tanulok. Játszottam már színházban is. Imádom a színházi életet, a kávé és cigifüst illatát, a próbákat, és az előadást. Tehetségesnek tartanak, színészek elismernek, és ettől az önbizalmam is nőtt mostanság. Járok énektanárhoz is, már keresgélek verseket is. Beszédtechnikán is gyakorlok. jövőre balettozni szeretnék. Sokat olvasok, drámákat, verseket, regényeket. Mégis félek, mindent meg fogok próbálni de mi lesz ha nem lesz belőlem senki? próbálom biztosítani a jövőmet, kapcsolatokkal, jelentkeztem az rtl sorozatválogatására. Minden beképzeltség nélkül mondom, tudom hogy tehetséges vagyok. Valamint sok év tapasztalata áll mögöttem, rengeteg fellépés, konferálás, szereplés. De mi van ha kevés vagyok? mit fogok csinálni, ha egyszer semmi mást nem tudok? :(
2012. ápr. 4. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem jön össze, akkor tanulsz majd valami más szakmát. A médiában amúgy sok lehetőség van, csak sajnos a kapcsolatok sokat vetnek a latba. De írtad, hogy van ismeretségi köröd ebben a világban. Szóval csináld ezt, ha ebben vagy tehetséges, ha meg nem jött be tanulsz mást. Nem tragédia.
2012. ápr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha ez az álmod mindenképpen próbáld meg! Sokkal rosszabb lenne, ha választanál egy átlagos szakmát és 50 évesen rájössz, hogy nagyon nem ezt akartad.

Amúgy én is így vagyok vele, csak engem nem a színészkedés vonz, hanem más (szintén különleges) hivatás.

Én mindent megteszek majd, hogy azt csinálhassam, amit szeretek és ha megbánom, akkor tudom, hogy legalább megpróbáltam.

Más kérdés, hogy ez csak akkor működik, ha a családod nincs rossz anyagi helyzetben.

Az enyém szerencsére egy nem túl gazdag, de nem is anyagi problémákkal küszködő család és tudom, hogy rájuk mindig számíthatok, nem fognak hagyni éhen halni és az már jó. :D

2012. ápr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Lehet neked bejött a sarok kedves első válaszadó, én nem tervezem :)

Egyáltalán nem akarok mást csinálni csak ezt, semmi más szakmát.

Kedves utolsó válaszadó, igazad van én is így vagyok ezzel :) de hiszem hogy ha nagyon elakarod érni az álmaidat akkor eléred :) sok sikert neked is. ! :)

2012. ápr. 4. 21:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha tehetséges vagy és van ismertséged is, akkor nyilván érdemes belevágni, de mindig legyen egy B lehetőség is. Bár a magyar színészek helyzete szerintem nem a legjobb, de a te döntésed. :-)
2012. ápr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. ápr. 5. 15:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha sikerül, és felvesznek a színművészetire, akkor jó életed lesz, mivel azzal foglalkozhatsz, amit szeretnél. Viszont nem azért lesz jó életed, mert rengeteg pénzt keresel... ez csak a színészek nagyon kis százalékára igaz, akik valóban befutnak, filmekben játszanak...stb

Persze ez nem baj, csak erre is készülj fel lelkileg.

Egyébként van ilyen ismerősöm, mint te, ugyanez a leírás akár róla is szólhatna, őt nem vették fel, jelentkezett másik egyetemre, ami egyébként szintén érdekli (biztos van ilyen neked is, lehetetlen, hogy az égvilágon semmi más téma nem érdekel, mást nem csinálsz szívesen), és most újrafelvételizik... amúgy se árt, ha van valamilyen hagyományosabb végzettsége is az embernek, ki tudja mikor mit hoz a jövő. A színészet pedig tényleg egy olyan szakma, ami nem éppen egy életbiztosítás, ha épp nem kapsz szerepet akkor nem nagyon tudsz mihez kezdeni.

2012. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

igen ez igaz, én nem vágyom amúgy nagy sikerekre. Megpróbálom a Kaposvári egyetemet, a színművészetit, Bánfalvy Ági iskoláját is , de mindenképp addig jelentkezek a színművészetire amíg lehet. Sajnos, tényleg nem nagyon van ami más érdekelne. A magyar érdekel meg a színház. Fogalmam sincs mi mást csinálnék :S

Legszívesebben egy vidéki színháznál játszanék. Amúgy a színészek nem csak akkor kapnak fizetést ha darabba játszanak, legalábbis itt nálunk havonta megy a pénz. Köszönöm válaszodat:)

2012. ápr. 5. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!