Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elszúrtam az életem, lehet...

Elszúrtam az életem, lehet még belőlem "valaki"?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok és az utóbbi hetekben (mióta nincs munkám) volt időm gondolkodni. Sajnos egyre jobban úgy érzem, hogy elszúrtam az életem, nem fogom tudni azt kihozni magamból, mint a mi bennem volt.

Az a baj, hogy az egyetemi éveim alatt nem gondolkodtam előre. Akkor kellett volna már gyakorlatot szereznem, külföldre menni ösztöndíjjal, nyelvet tanulni stb.

Mivel akkor ezeket elmulasztottam, így diplomázást követően csak olyan munkákat kaptam, amihez nem kellett semmilyen felsőfokú végzettség.

Pedig egyetem alatt úgy éreztem hogy a legjobbak között voltam, nem tanulásban, inkább "életrevalóságban". Akiket meg akkor kicsit lenéztem/lenéztünk, balfékeknek tartottunk, azok megtalálták a helyüket a világban.

Én pedig egy helyben toporgok, nem tudok fejlődni.

Ennyi idősen már sokan vezetői pozícióban vannak, én meg max. olyan munkákat kapok, amiket már 10 évvel ezelőtt is csinálhattam volna diákmunkában. Attól félek, hogy egy megkeseredett ember leszek, aki úgy éli le az életét, hogy tudja, sokkal több volt benne, csak elbaltázta.

Komolyan mondom, már az is megfordult a fejemben, hogy jelentkezek a Való Világba, mert még a legagyatlanabb szereplők előtt is egy lehetőségek egész sora adódik.

Mit tanácsolnátok? Van más is ilyen helyzetben?


2011. jún. 2. 18:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Soha ne add fel az álmaidat!Hiszen fiatal vagy még!Bármi megtörténhet még az életben!Kitartás!Kitartás!Kitartás!

2011. jún. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Helló,


Tudom mit érzel, bár én "csak" 21 éves vagyok. Én is csak azt tudom neked javasolni, hogy kitartás, és nézd az élet szép oldalát! (de mindig maradj realista)

2011. jún. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Hogyne, állj neki a szakmádban továbbfejleszteni magad. Még mindig egy csomó lehetőséged van rá. Nem csak azt a munkát kell elvégezni, amire a munkahely kötelez, hanem azt is, ami téged előbbre juttathat.

Esetleg ha életrevalónak tartod magad, akkor miért nem vagy vállalkozó? Ott te szabod meg, mit csinálsz. Persze sokkal több munka, de valójában igazán nagy eredményeket csak így érhetsz el.

2011. jún. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

a legtöbb egyetemista elbassza ne aggódj.Mert az összes otthon ül anyuval, meg apuval ,és nem gondolkozik, hiszen eltartják,és hát ő tanul.A többiek pedig ezalatt dolgoznak, mellette járnak suliba, előrébb lépnek, külföldre mennek nyelvet tanulnak, élettapasztalatot szereznek,családjuk lesz, szülnek, apák lesznek.

Szal az egyetemisták késöbb kezdenek élni.

Mielőtt leszólnátok tisztelet a kivételnek! Tudom, hogy vannak azért még értelmes, dolgos, gondolkodó emberek, csak nem ez a jellemző a mai ifjúságra.

2011. jún. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
én is pont így vagyok ezzel ,csak 3 évvel fiatalabb vagyok.
2011. jún. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Nyugtasson meg, hogy ma a diplomás fiatalok legalább fele így jár, ha nem többen. Túl sokan vannak túl kevés állásra.

Az is, hogy ma egy ilyen álláshoz igenis megköveteli a cég a diplomát, csak ennek megfelelően fizetni nem hajlandó, mivel ami a tudást illeti, elég hozzá egy érettségi, vagy annyi se.

Ez van.

Magyarország 2011


Külföldön még mindig próbálhatsz szerencsét, vagy a céges szamárlétrán is megpróbálhatsz feljebb jutni. Ha bizonyítasz, és alkalmas vagy rá, idővel feljebb fogsz kerülni.

Az élet jobban megválogat, mint a vizsga, de azt számold bele, hogy kapcsolatok nélkül ez se ér semmit.

2011. jún. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Én. Csak sokkal rosszabb helyzetben (pl diplomám sincs - és az a legkevesebb).

De nem részletezem.

Ezt az elkeseredés dolgot meg hagyd a pitsába, mert tökön rúglak!

:)

Azon agyalj inkább, amit szeretnél, és hogy hogy éred el!

Szeva!

:D

2011. jún. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"aki úgy éli le az életét, hogy tudja, sokkal több volt benne, csak elbaltázta. "


Nekem meg úgy tűnik, ennyi van benned, semmivel sem több, csak kicsit nagy még a mellény.

Még a VV-t megpróbálhatod, úgy még lehet belőled "valaki".

Ha az se jön be, legfeljebb elmész betanított munkásnak valami multicéghez.

2011. jún. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%
ennyire fáj az h akiket kiröhögtél többre vitték mint te?
2011. jún. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:18


Jéézusom utolsó!Nem is ismered szerencsétlent aztán itt magyarázol szegénynek!

Miből gondolod hogy bárkit is bántott ő??

2011. jún. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!