Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2 év múlva fogok felvételizni,...

2 év múlva fogok felvételizni, az építész szakma tetszik a leginkább. aki most felvételizik/ akik már felvételiztetek, meg tudnátok nekem mondani hogy az utóbbi évek pontszámai hogy alakultak a főbb építészkarokon?

Figyelt kérdés

előre is köszönöm.

:)


2012. ápr. 5. 21:43
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
de uuuriisteen 1263 jelentkezőből 260at vettek fel... ez kb 20% !!!!!!!!!!!!!!!!!!! hát az igen!!!!! ez miért van igy? rajzi felvételi, vagy mimiatt ?
2012. ápr. 5. 23:28
 12/19 $ € Ž válasza:

Túljelentkezés. Mindenhol ez van többé, kevésbé.


Amúgy nem vagyok építész, nem is annak tanulok.

2012. ápr. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 $ € Ž válasza:
De annyit tudok mondani építésznek tanuló ismerőseim által, hogy a matekkal és a rajzokkal nagyon szopatják őket. Szóval nem árt ezzel a 2-vel jól állni. Meg a fizikával.
2012. ápr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

igen. hajnali rajzolás :D csak azt nem értem hogy hogy fér bele ennyi időbe ennyi minden? rajz+ tanulás egyszerre.

matematika-fizika fakultációra járok idén leteszem a középfizikát. mindjért megyek egyet rajzolni egy beállítást. :D

2012. ápr. 5. 23:39
 15/19 anonim ***** válasza:

miért kell elkeseríteni szegényt( első hozzászólások)?


kérdező: csináld, tanulj, tanuld amit szeretnél, ha jó vagy benne, nagyon jó munkád lesz. légy lelkes, ne érd be kicsivel, mászd meg a ranglétrát, és nem ragadsz unalmas melóba. nagyon csodálatos az építész szakma.

2012. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

tudom hogy nagyon sok lemondassal es szenvedessel jar, de melyik szakma nem? en ezt valasztom, ezt akarom vegigcsinalni.

eddigi legmagasabb pont 414 volt a ketszintu erettsegik ota a bme-n. ezt 100% hogy tobb lesz.

2012. ápr. 6. 15:01
 17/19 anonim ***** válasza:

Én építőmérnökin vagyok. Az építész kicsit elméletibb, fantáziálgatósabb téma, de az sem mindegy, hogy építőművész, építész, vagy építészmérnök akarsz-e lenni. Hogy mi a különbség, azt ne tőlem kérdezd, mi annyira nem szimpatizálunk velük. :D Mondhatnánk azt, hogy kiegészítjük a munkájukat, de ennél többet inkább nem beszélnék erről. :)


A lényeg, hogy építész szakokon hatalmas túljelentkezés van, meló meg semmi. Az építőipar igencsak ácsorog egy helyben, nincs pénz építeni (számomra is sz*r kilátások). Ez van. Örül az ember, ha kap munkát. Egyébként tenném hozzá az első válaszolóhoz, hogy ha nekem minden álmom, hogy tervező mérnök legyek, akkor baromira boldog leszek, hogy ha olyan munkát találok, ahol egész nap ülhetek a gép előtt és tervezhetek! :D Szóval ez azért elég relatív...


No mindegy... A lényeg, hogy a fizikát kenni vágni kell, leginkább a mechanikát. A legszívósabb tárgy azt hiszem ez, és a matek. A matek egészen biztosan, ott szeretik vagdosni az embereket. Mérnöki szakokon általában felvesznek olyan 200 embert, aztán ha 20 végez időben, az már jó. :) 100 rögtön kiesik/leszakad első évben. :)

Persze itt megint nem mindegy, hogy mi akarsz lenni, mert ha művész, akkor gondolom nem lesz túl szivatós matekod!


Amúgy építő szemmel nézve, megcsinálható ha tudsz rajzolni és van fantáziád. A matekot és mechanikát én is túléltem, pedig a fizikát világ életemben utáltam, a mechanikáért most még is éltem haltam és nálunk azért kicsit komolyabb a mecha, mint az építészeknél. Ha akarod és tanulsz, akkor menni fog, ha partyzni mész egyetemre, akkor jobb ha el sem kezded! Persze egy-két buli belefér, de azért nem kétnaponta.


Évközi NÁLUNK rengeteg van, mérlegelni kell és rangsorolni, ha kell akkor nem aludni. Ez is kibírható, bár néha igen nehéz!!

2012. ápr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
köszönöm. :) nem vagyok a féktelen bulizás híve, ez biztos.
2012. ápr. 6. 20:08
 19/19 anonim ***** válasza:
Idén kb. 250 az első helyen jelentkezők száma. Néztem az előző évek statisztikáit is, és ott sem voltak 1000-es nagyságrendek. :S
2014. júl. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!