Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Hétfőn érettség...

Mit csináljak? Hétfőn érettségizek, és teljesen kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
A szakközépiskolában végig kitűnő tanuló voltam. Hétfőn én kezdek, hogy az első felelet szép legyen, és megalapozza a vizsgát. Ezt a tanárok mondták. De én totál beparáztam. Tanulom a tételeket, tudom is őket nagyjából, de nem tudok olyan feleletet előadni, mint amit megszoktam tőlem a 4 év alatt. És leszögezték, hogy a vizsgaelnök az elején még figyel, szóval szedjem össze magam, hogy lássa, hogy készült az osztály, aztán akkor úgy fog hozzáállni a többiekhez is. Ezt így a szemembe mondták. Én viszont most teljesen beijedtem. Mi lesz, amikor meglátják, hogy nem hozom a szokásos formámat? Mi lesz, ha miattam szivatják majd a többeiket? Nem tudom az összes tételt szó szerint elmondani (Pedig az irodalom és történelem tanárnőnk, csak azt fogadja el, amit szó szerint visszamondunk, az összes tételt ő diktálta le nekünk, és ennyit nem tudok megtanulni, mint egy verset.) Egy műtétből is most lábadozok, és nem is tudok most már így rendesen koncentrálni, csak azon jár az eszem, mi van, ha teljesen leégek. Valami tanács? Tiszta ideg vagyok, mióta ezt tudom.
2009. jún. 17. 17:22
 1/8 anonim válasza:
100%

Szerintem ebben az esetben csak azt tartsd szem előtt, amit te elvársz saját magadtól. Ne akarj másnak megfelelni, főleg, ha az neked ennyi kellemetlenséget okoz. Ha emiatt bárki neheztel majd rád (tanár, vagy diáktársak), akkor ők nagyon önzőek. Én nem foglalkoznék velük, csak magammal törődnék, hogy azt a szintet elérjem, amit várok magamtól. Ha sikerül a vizsga, utána úgyi másik suli, másik tanárok, és iskolaatársak lesznek. Akik pedig magadért szeretnek, akkor is szeretni, kedvelni fognak, ha nem vizsgázol túl fényesen.

Szóval fel a fejjel, nyugodj meg, és magadnak tanulj, ne másnak:) És gyógyulj meg:)

2009. jún. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
hozd ki magadból amit tudsz, és legyél magadra büszke! a többi ne érdekeljen, meglesz az érettségi, és úgyis elhúzol onnan.
2009. jún. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
en is hetfon v kedden kezdek. tenyleg ne a tanar erdekeljen hanem sajat magad, es bizz magadban, sok sok szerencset es sok sikert is:)
2009. jún. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ha netalántán úgy éreznéd hogy ez most nem sikerült olyan jól, mint amit elvártak volna tőled, akkor se ijedj meg...ha az utánad következők között lesz olyan, akinek nem sikerül jól érettségizni, azt csakis és kizárólag magának köszönheti majd. aki becsületesen, lelkiismeretesen tanult, annak úgyis jó lesz a vizsgája...csak magadnak akarj megfelelni.
2009. jún. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem tudom mi lesz. Mint kiderült, nemcsak nekem mondták el ezt a dumát, hanem az osztályban még pár embernek, így már egy-ketten megkerestek msn-en, hogy ügyes legyek ám, mert nem akarnak mogorva vizsgabizottságot. Egy részük csak poénkodott, de egy osztálytársammal össze is rúgtam a port, hogy amit tudok úgyis kihozok magamból, erre a szemembe vágta, hogy ha 4 évig a tanárok kedvence voltam, akkor most az egyszer, hogy az osztálynak is haszna lenne belőlem, tegyek ki magamért, mert neki kell a jó jegy. Nekem igazából tökmindegy, hogy hogyan sikerülnek ezek a szóbelik, mert a matekomat és egy korábban letett érettségi tárgyamat számíttatom el. És eddig tök nyugisan készültem az érettségire, de most totál beparáztattak.

2009. jún. 17. 17:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Először is nyugodj meg! Addig még van elég idő, hogy mindent átvegyél! A vizsgán csak magabiztosan, ne próbálj belemenni minden apró részletbe, csak a lényeget, és mosolyogj! Én nem sokat készültem, múlt héttől kezdtem el. Tegnap érettségiztem, egy hete még én is ki voltam bukva, hogy nem fog sikerülni, DE két szóbeli érettségim is max pontos lett:), pedig nem tudok mást mondani: csak magabiztosan!!!!!!!!!!!
2009. jún. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem: mióta divat az hogy az első felelő alapján itélik meg az egész osztályt? Ez hülyeség! Már bocs...mármint a tanárok részéről...felesleges stressznek tesznek ki téged,ez nagyon gusztistalan dolog!Az osztálytársaid pedig törődjenek a maguk dolgával,inkább tanuljanak minthogy a Te hátszeleddel próbáljanak érvényesülni! Ezt mondd is meg nekik! Hihetetlen mik vannak! Nyugodj meg,készülj fel ahogy tudsz,de próbáld meg lesz@rni ezeket a hülyéket! Már bocs,de azok...

Ja,és hidd el,az éretségin nem kell mindent szó szerint tudni! Nem is lehet,mert annyi az anyag. Ezt a tanárok is tudják. Ha 4 év alatt rendesen tanultál,az egészet ki fogod rázni a kisujjadból,ebben biztos vagyok! Szurkolok Neked! Mondom,a többiekkel meg ne foglalkozz!

28/L

2009. jún. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Aki írta, hogy úgyis elhúzol, annak igaza van!

Szard le a többit, ha némelyikük érti is amit mond, kap négyest, ötöst, a többi meg nehogy már kegyelem kettest kapjon mert jól megy a sor.


A főiskolánkon is megint divat lett a

" én megyek be először mert ha nem tudok semmit, és felidegesitem a tanárt, akkor a többi szopni fog ... "

2009. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!