Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok adni egy fősulis...

Tudnátok adni egy fősulis órarendet?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból.... középsulis vagyok,és úgym. megnézném,hogy milyen óráim lennének.

A nyíregyházi fősulira szeretnék majd menni, légy szíves leírnád a TE fősulis órarendedet? :D



2012. ápr. 18. 13:58
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Minden szakon teljesen más tantárgyak vannak.
2012. ápr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Gondoltam,viszont én földrajz és turizmus szakra szeretnék menni...

A kérdésem viszont kötetlen, csak fősulis tantárgy legyen, az full 8, hogy melyik szak.

2012. ápr. 18. 14:11
 3/37 A kérdező kommentje:
pl.: matek,magyar ,töri stb, ilyesmik vagy "ezek is más nevet kapnak?"
2012. ápr. 18. 14:13
 4/37 anonim ***** válasza:

Hát elég vegyes, hogy kinek milyen órarendje van.

Kezdjük ott, hogy vannak olyan sulik, ahol készen kapod minden félévben az órarendet, és vannak olyanok, ahol neked kell összeállítanod. Mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai is.

Nekem az Óbudai Egyetemen (akkor még BMF) az első félévem ilyen volt:

Hétfő: semmi

Kedd: 8-tól matek gyakorlat, 9:40-től általános mérnöki ismeretek/közgáz gyakorlat, 11:20-12:50-ig fizika gyakorlat/közgáz előadás

Szerda: 9:40-11:10-ig anyagszerkezattan gyakorlat, 13:00-tól műszaki rajz előadás/általános mérnöki ismeretek előadás, 14:40-16:10-ig matek előadás

Csütörtök: 8:00-tól műszaki rajz gyakorlat, 9:40-tól műszaki kémia gyakorlat11:20-12:50-ig EU ismeretek

Péntek:9:40-től műszaki kémia előadás, 11:20-12:50-ig környezettan előadás, 14:45-16:10-ig anyagszerkezettan előadás


A / azt jelenti, hogy egyik héten az egyik tárgy, másik héten a másik tárgy.

Ezt az órarendet még készen kaptuk (így is volt egy pár lyukasóra), de a többi félévben mi raktuk össze magunknak.


Ez ha jól számolom 9 db tárgy, de szinte mindből volt előadás és gyakorlat is. (kötelező volt a bejárás)

2012. ápr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

[link] például ami itt van.

Ha a földrajz-történelmet választom,akkor csak az a 2 órám lesz?

2012. ápr. 18. 14:20
 6/37 anonim ***** válasza:

[link]

itt van a (leendő) mintatanterved.

2012. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem érted a lényeget...

A sulin belül vannak karok, azon belül szakok, majd szakirányok.

Ha téged a földrajz érdekel, akkor a természettudományi és informatikai karon belül kell keresgélned.

Ott van a földrajz alapszak, de olyan nincs, hogy földrajz és turizmus...

Az előttem lévő válaszoló belinkelte a tantervet neked, azokat a tárgyakat kell majd tanulnod, ha jól értem, ezek az első 2 félévre meghirdetett tárgyak, az utolsó rublikákban lévő x-ek jelölik, hogy mikor kell felvenned őket.

2012. ápr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Igen,nem értem,ezért írtam ki ide.
2012. ápr. 18. 14:30
 9/37 A kérdező kommentje:
[link] :Turizmus és Földrajztudományi Intézet:
2012. ápr. 18. 14:30
 10/37 A kérdező kommentje:

Csak középsulis fejjel gondolkodom, tehát én azt gondoltam,hogy pl elmegyek földrajz szakra /a szakirány meg ezek most mind1/, és akkor pl olyan óráim lesznek,hogy földrajz,matek,történelem,biológia meg ilyesmi jellegűek.

Akkor ezek szerint nem.

2012. ápr. 18. 14:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!