Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt kémia érettségiben a...

Emelt kémia érettségiben a számolási feladatoknál mennyi a megengedett érték, amivel el lehet térni a megoldókulcsban szereplő végeredménytől?

Figyelt kérdés
Most csináltam meg a 2006-os februárit, és a 8. feladatban egy ötvözet anyagmennyiség-arányát kérdezték. A megoldókulcs szerint az arány 4,03:1, nekem pedig 4,16:1-hez jött ki. Ez még vajon elfogadható?

2012. ápr. 25. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
ha mindent jól csináltál és ha csak a kerekítéseid miatt van ez az eltérés, akkor csak 1 pontot vonnak le
2012. ápr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Másik úton számoltam, mint ahogy a megoldókulcsban van (nem coulombbal, hanem amperórával), de leellenőriztem, és a megoldási menet elméletileg jó.

Tehát akkor elvileg vonnak le ezért a 0,13-es eltérésért is egy pontot?

2012. ápr. 25. 10:55
 3/4 anonim ***** válasza:
ha eltérő módon számoltál de a megoldási meneted jó akkor megadják a feladatért az összes pontot, csak az egész írásbelibe számolnak 1-1 pontot a helyes mértékegységek és a pontos adatok megadásáért, ezt az 1 pontot nem kapnád meg.
2012. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ!
2012. ápr. 25. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!