Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan tanuljam meg egyszerűen...

Hogyan tanuljam meg egyszerűen az angolt? 2 év alatt ez a harmadik angol tanárunk. De semmit nem értek nála!

Figyelt kérdés
félévkor megis buktatot! jó nem tettem oda magam rendesen! de mindent kijavítottam csak ezt a tantárgyat nem tudom és félek h év végén megbuktat! hogyan tanulhatnák egyszerűen hogy megértsem?
2010. febr. 5. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Úgy tűnik, neked a magyarral is nehézségeid vannak, nemcsak az angollal. MegbuktatoTT két t-vel, tanulhatNÉK.

Kérj segítséget, egyedül nem fog menni. A szavakat mindenesetre próbáld meg megtanulni, az órán figyelj oda és vágj jó képet, felszerelésed, leckéd mindig legyen, ez már jó út a kettes felé. Ha konkrét kérdésed van, írhatsz nekem privátot.

2010. febr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
A tanulhatNÉK-ot, vidékeken tanulhatnk-nak mondják. Szerintem nem helyes de ez olyan mint pl van ak azt mondja, hogy "a Péter", "a Mária".
2010. febr. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Vidéken sem szeghetik meg az igeragozás szabályait. Ennek semmi köze a lakóhelyhez! A pestiek se használják feltétlenül helyesen, pedig iskolában tanítják. A nyelvhelyességi hibákra egyszerűen rá kell fogni, hogy istenem, vidéki, és akkor már fel van mentve a nyelvtan alól? A KRESZ alól nem lehet felmenteni ilyen címszóval, hogy a vidékiek máshogy vezetnek, mint a pestiek?! Ezért pontoztál le?
2010. febr. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kötekedők! Kik írják egy élő nyelv nyelvtanát: a nyelvészek, vagy az emberi közösségek? Ha egy ember nákozik, akkor azt lehet helytelennek nevezni, de ha egy vidéken majdnem mindenki, akkor az már tájszólás.


Ami az angolt illeti: ajánlom a Budai-Budai: Élő angol nyelvtant.

2010. febr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkot a legtöbb magyarországi heltelenül beszél? Gondolok itt a személynevek előtti névelőre.
2010. febr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szegény kérdező csak választ nem kapott:-) Véleményem szerint próbálj fordítani kisebb szövegeket. Sajnos magától nem lesz tudás, neki kell ülni és bemagolni
2010. febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sosem angolórán tanultam meg angolul, és mégis 3 év "tanulás" után le tudtam tenni a középfokút. Sorozatokat néztem angol hanggal, magyar felirattal, aztán szép lassan áttértem az angol feliratra, emellé csak 2-3 év kellett suliban, bár sosem tanultam azokra az órákra, füzetem sem volt, mégis 5ös lettem, és mindent tudtam, bőven lekörözve azokat, akik általánosban is angolt tanultak (én németet). Sajnálom azokat, akik 10+ évet beleölnek a nyelvtanulásba, és semmi haszna, miközben itt van ez a módszer, amit én csinálok, és sokkal egyszerűbb. Szórakozás + tanulás
2010. jún. 23. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon fontos a nyelvérzék, de az is kevés, ha nem motivált az ember, - teljesen más a helyzet, amikor az ember önként, saját szabad akaratából kezd el valamit csinálni, és teljesen más, amikor kényszerből kénytelen csinálni.

- Emlékszem még az időkre, amikor az orosz volt a kötelező nyelv, - sokszor azt sem tudtam, mit énekeltet velünk az orosz nyelvtanárnő, de ő attól volt elégedett, hogy énekeltük a sok hülyeséget.


- Egyéb iránt, én is kényszerből végeztem angol alapfokot, mert különben kvágtak volna az utcára, - más kérdés, hogy azóta sem használom semmi értelmes dologra a "nyelvtudásomat", s mivel nem "él" a nyelv, lényegében kidobtam, kidobattak velem az életemből három évet, plusz a tanszerek árát és a vizsgákat övező pénzt.

Valakiknek ez piszkosul jó üzlet, - főleg az a része, hogy értelmetlenül kényszerítenek embereket felesleges "kihívásokba", szükségtelen költségekbe.

..... <- Ez volt a káromkodás helye.


Amikor az angollal kínlódtam, azzal "vígasztaltam" az angol nyelvtanárnőmet, hogy "Ember, angolul nem beszél!", - be is loptam magam a szívébe, de érdemit nem tudott velem kezdeni, mert kényszerpályán voltunk mind a ketten.


Próbálj meg a rádiótelefonoddal olyan alkalmazásokat keresni a neten, amelyek segítenek a szótanulásban és hiszed, vagy sem, vannak rendkívül jól sikeredett MAGYAR vezetésű alkalmazások a neten, amelyek nagyon szépen és értelmesen elmagyarázzák az - egyébként eléggé öntörvényű, magyar beszédközponttal gondolkodó embereknek rendkívül buta szisztémájú - nyelvtant.


Egyébként, - és ez a Te helyzetedben különösen igaz lehet, - értelmesebb időtöltés megtanulni 2000 alapszót utazgatás közben, mint az ilyen-olyan embereket, 20000-szer látott tájat nézegetni.


A Te helyzetedben el KELL fogadni, hogy tanulni kell, mert minél inkább vonakodsz, annál rosszabb lesz - a vége!

És "Ha máN lúd, akko' legyen tehén!"


Fel a fejjel!

2015. aug. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!