Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME, pontszám vélemények?

BME, pontszám vélemények?

Figyelt kérdés

BME - nemzetközi gazdálkodásra jelentkeztem 1. helyre.

2.nak BGF nemzetközi gazdálkodás


Úgy számolom, hogy kb. 460-462 pontom minimum lesz, de lehet több ha még jobban fel tudom húzni a %-okat szóbelivel. Szerintetek ennyi elég lesz az 1. helyre?


Múlt évben bme- NG-n 436/500 körül volt a pont.

Most évben bejuthatok 462/480-al?


2012. máj. 9. 12:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Jaj hülye vagyok így érettségi után:D felcseréltem a maximum pontokat.


Múlt évben: 436/480 volt a ponthatár

most így számolom a pontjaim: 462/500.


Szerintetek ez elég lesz az államilag támogatottra?

2012. máj. 9. 12:06
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát az a baj hogy nem csak annyi változott most hogy ötszázas rendszer van.Nagyon kevés gazdasági szak van támogatottan és ott is elég kevés a hely...szerintem nagyon nehéz lesz bejutni.BME-n mennyi hely van?
2012. máj. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
230 ezen a szakon, de az önköltségesekkel együtt 230. (nem tudom, mennyi az állami és mennyi az önkölts.)
2012. máj. 9. 13:47
 4/13 anonim ***** válasza:
Megnéztem, 30 állami hely van az alkalmazott közgázzal együtt a műegyetemen szóval ha egyenlően osztják el,nemzetközi gazdálkodáson csak 15... szerintem 480 felett lesz a ponthatár.:S
2012. máj. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Es bgfről mi a véleményed? Ott múlt évben volt 401/480 szerinted?
2012. máj. 9. 17:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Ott én is jelöltem :) valamennyivel több az állami hely (talán 75 össz.) szerintem van esélyed de nehéz most ezt így megmondani. Nézegettem én hogy hányan jelentkeztek meg hasonlók de nem nagyon tudok vele mit kezdeni, szerintem most sokan lemondtak róla (be se jelölték) akik tudják hogy csak 400 körüli pontjuk lesz. Az évfolyamtársam meg sorba jelölték befelé mert más szakon nincs támogatott hely, ahová eredetileg mentek volna csak költséges van de mivel okosak ide mennek...:) ( 480-500 ponttal) hát ööö nem tudom :D de sok sikert neked!
2012. máj. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

elvileg 170-en jelölték első helyen a bme-t.


"Az évfolyamtársam meg sorba jelölték befelé mert más szakon nincs támogatott hely, ahová eredetileg mentek volna csak költséges van de mivel okosak ide mennek...:) ( 480-500 ponttal)" -> ezt nem mondod??!

én vagyok kitűnő tanuló, úgy hogy 4 évet végigtanultam, így hoztam össze egy 97%os angol közepet (előrehozott) másik felv. tárgyam matek emelt (kb 85%ra számoltam) megvan felsőfokú nyelvvizsgám + 50 plusz az emeltért...

és kb. úgy számolom hogy a magyart törit + németet 88-92% körül csinálom meg ÍGY LESZ 462 körül...


hogy lehet 480-at összeszedni??? (max. 2 emelt => 2*50 plusz... de ha még ez is meglenne akkor is csak 472-m lenne)


Bár lehet a matek jobb lesz, nem tudom. 170 ember jelölte első helyen... szerinted az mind ilyen? 480 pont körüliek az a 170?

2012. máj. 9. 21:35
 8/13 anonim ***** válasza:

te írtál nekem privátot?

Az ismerőseimnek 2 emelttel lesz ennyi pontja, de nem gondolom hogy mindenki ilyen. Nem lesz az első 170 embernek 480 feletti pontja, de nem is vesznek fel 170 embert...hanem csak mondjuk 20-at. Ennek a legjobb 20-nak meg szerintem elég magas pontja lesz, de én örülnék a legjobban ha nem így lenne ahogy gondolom.

2012. máj. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ja azt kihagytam hogy duplázással mennek
2012. máj. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hm, és szerinted mennyien cserélnek sorrendet? mert ugye még lehet módosítani... első helyen jelölte 170 ember, de lehet hogy cserélni fognak sorrendet.


Szerinted melyik a valószínű:

- valaki, aki nem 1. helyre tette a BME-t az az 1. helyre teszi most/majd

- valaki, aki az 1. helyre tette, elcseréli egy másik hellyel (pl. bgf-el, vagy akármi mással) és így a BME - ng lejjebb kerül a listában


Ezeknek a száma szerinted elenyésző lesz vagy nagyon megváltoztathatja a jelentkezéseket és a bejutókat?

2012. máj. 10. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!