Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fel lehet készülni egy év...

Fel lehet készülni egy év alatt matek és fizika emelt szintű érettségire?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék készülni a műszakira, ehhez kellene egy jól megírt matek és fizika emelt szinten.

A matematikából könnyen megértem a szabályokat, tételeket, szóval ahhoz csak valami jó gyakorló könyv kéne, amiben minden benne van, ami kellhet emelt szintre. (Eddig csak a középszintű anyagot tanultam, de az megy könnyedén)

Fizikából eddig nem nagyon tanultam sokat, (azért az alapok meg vannak). Lehetséges egy év alatt felkészülni fizika emelt szintre, és ha igen, hogyan, mennyit kell (időben) tanulni? (szeretnék, amit csak lehet magamtól, magántanár nélkül csinálni)

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. máj. 11. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Persze. Tanulási technika kérdése. Ha műszakira mégy, akkor ekkora anyagokat egy hét alatt meg kell majd tanulnod, vagy még kevesebb idő alatt.
2012. máj. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Tankönyveket/feladatgyűlyteményeket tudnátok ajánlani?
2012. máj. 11. 11:12
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

én egy éve fizikából a középszintű érettségin 4-es lettem volna,ősszel mentem középszinten,elötte megcsináltam az előző évek ÖSSZES érettségi feladatát(összesen 15 feladatsor),meg adott a tanár is még egyéb feladatokat,és 93%-os lett,most voltam emelt szinten,megcsináltam elötte az összes emelt szintű feladatot,és 95% feletti lett,jobb,mint a középszintű,csak gyakorolni kell a feladatokat.


Matekból mindig is jó voltam,már 1 éve is megcsináltam volna 90%-ra az emeltet,de sok gyakorlással itt is meg lehet csinálni

2012. máj. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Na végül megírtad a matekot? Ha igen, milyen lett? És fizikából is emeltezni mész holnap? Hogy érzed, fel készültél rendesen?


Én most a téliszünetben jöttem rá hogy a villamosmérnöki kar az érdekelne, előtte szinte semmit, de tényleg szinte semmit nem tanultam a gimis éveim alatt, igaz így is tudtam hozni a 4-es szintet, de lényeg hogy bekeményítettem, és délutánonként ahogy hazaértem a suliból, késő estékbe nyúlóan tanultam először csak fizikát, aztán amikor 1-2 hónap alatt végére értem az emelt fizika témaköreinek, akkor jött a matek. Azt csak gyakorolnom kellett, mert amit órán figyeltem az úgy nagyjából megmaradt, csak fel kellett elevenítenem például olyanokat hogy mi az a logaritmus (igaz idén nem kérdeztek bele pár alapvetően fontos témakörbe)... Szóval én ennyi idő alatt készültem fel rá, és a matekom az nagyon jól sikerült, eddig úgy néz ki hogy max 3 pontot nem fogok megkapni, fizikából meg órán 96 pontosra sikerült az utolsó dolgozatom az egyik éretségi feladatsorból, de azt meg majd holnap meglátjuk hogy hogyan fog sikerülni.


Szóval te hogy állsz az érettségiddel?

2013. máj. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok:

Amúgy én is a műszakira készülök, és ahogy másoktól hallottam, nem árt oda egy kis előre készülés analízisből. Ha komolyan gondolod a dolgot, akkor nem ártana derivál- és integrálszámítást, differenciálegyenleteket, mátrixszámítást és többváltozós függvények analízisét tanulnod, ezeket Bolyai könyvekből nagyon szépen meg tudod tanulni, és be is tudod gyakorolni. Ezek tényleg jó könyvek, én is ezeket csinálom. Ez viszont akkor ér tényleg sokat, ha érted is hogy mi miért és miért úgy ahogy, szóval nem árt elgondolkodni egy-egy új tétel fölött...


Sok sikert :)

2013. máj. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!