Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizők! Megosztanátok...

Érettségizők! Megosztanátok tapasztalaitokat, amiket a héten ért titeket?

Figyelt kérdés

Próbáltam a lehető legjobban megírni az érettségit, bár a figyelmetlenségem miatt buktam pár pontot. Talán a leghíresebb a Shakespeare-Kosztolányi páros, de engemet már nem érdekel, mert egyrészt csak 2 pontot ért, másrészt a továbbtanulásomnál nem nézik a magyart. A matek nagyon könnyű volt, a törire viszont nagyon sokat készültem, viszont semmi olyat nem kérdeztek, amit tudtam is volna. A esszétémák olyan könnyűek voltak, h már egyben nehéz is :) Meglepődtem, h szinte nem volt (annyi) forrás. Angol érettségiről nem tudok beszámolni, viszont a német a szövegértés kivétel viszonylag könnyű volt. Számomra a szövegértési rész (az első rész) nagyon nehéz volt.


Ti hogy éltltétek át a hetet? Ne kíméljetek!!



2012. máj. 11. 12:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Magyar: Nekem a szövegértés borzalmas lett. Nagyon sok pontot vesztek a javítókulcs szerint sajnos, pedig azt hittem az lesz a legjobb... erre tessék! A műelemzésnél is belevittek egy csavart. Novellaelemzésből mindig jó voltam, mindig 90% fölöttit írtam órán 2 óra alatt, erre beraktak egy balladát. Mondjuk azt is választottam és szerintem jó lett, de nem vigasztal, mert a szövegértésem lehúzza 80 alá is.


Matematika: Hát sajnos itt bebuktam egy két dolgot figyelmetlenség miatt, ezért csak 80-85 közötti lesz szerintem. NAgyon sajnálom pedig akár 90+ is lehetett volna.


Történelem: Szintén egy-két figyelmetlenség miatt a rövid választósakban lesz több hibám ahelyett, hogy csak 4-5 lenne. Az esszéim szerintem jók lettek.


Angol: Könnyű volt. A magnót viszont elszúrtam. Remélem szóbelivel 90+ lesz.


Nekem még van hátra egy szerdai emelt:)

2012. máj. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Magyar közép: A szövegértéses részt nagyon sajnálom, a sorrendes feladatot elszúrtam, kapásból -7 pont, szerintem valahol 60% körül lesz mindennel együtt, de a szóbeli még felhúzhatja, viszont elszúrtam.

Matek közép: Nos hát.. a halmazos feladatnál a B és C résznél beleugrottam a gödörbe, elég nagy baj, mert sok pont. A háromszöges feladatot övön alulinak éreztem, hogy ABC szöget írtak, nem pedig hogy AB, AC, vagy BC oldalhoz tartozó szög.. 60%-ban reménykedem.

Töri közép: Na, ha valamiből hülye voltam, akkor az a történelem. Az első részben 10-11 pontot sikerült összekapirgálnom, remélem az esszékkel meglesz a kettes. Mielőtt akárki le merészelne szólni (:P) szólok, hogy a törivel semmi dolgom nem lesz a jövőben, utáltam, utálom, és utálni is fogom ezt a tantárgyat, örülök, hogy már csak szóbelire kell készülnöm. :)

Angol emelt: Na, hát itt a levelemtől függ, hogy meglesz-e az 5-ös, de elég nehéz volt, alattomos feladatokkal, de nagyon bízom benne, hogy minden rendben lesz. :)

Infó közép: Ezt tavaly raktam még le, 65% lett, nekem az tökéletes, csak kellett egy tantárgy amivel meglesz az 5 érettségi tárgy. :)


Összességében: Szerintem egy picit nehéz volt, dehát ez van. A szóbeli mindenhol nagyon sokat számít még, jegyek múlhatnak rajta, szó szerint. Egyébként az első 2 nap az érettségik előtt elég vacakul aludtam, főleg a magyar előtt, állandóan megébredtem, fáradt voltam reggel. Aztán végülis nem volt rossz, az angol után elmentem konditerembe kicsit edzeni, meg sétálni, jót tett a fizikai edzés a sok szellemi után. :P

2012. máj. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

a magyar nagyon könnyű volt, éltemben az első szövegértést csináltam és csak 4 pontot vesztettem, az esszém jó lett, 95%-ra számítok.

a matekot benéztem, nem gyakoroltam semmit 4 év alatt, így is 75-80% lesz.

A törire nem igaz, hogy forrásból meg lehet írni, de nekem jó lett, közel a 100-hoz.

idegennyelv 98%, de az 2éve.

jövőhétre marad 1 emeltem, amit nem muszáj hibátlanra csinálnom, szóval egy kis lazítás belefér.

2012. máj. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Magyar szövegértésben figyelmetlenség miatt vesztettem 5 pontot. Az érvelésem szerintem jó lett, összességében meglesz a 90%, vagy akár több is.

A matek rövid része nagyon könnyű volt, elvileg 1 pontot vesztettem. Viszont a hosszú részben nagyon sok mindent elszúrtam és figyelmetlen voltam. Talán meglesz a 70%.

A törire készültem, mint egy őrült, de teljesen feleslegesen, mert mindent elrontottam, amit csak lehetett. 60%-ra számítok. Szóbelivel kéne meg feljebb tornáznom. De amúgy mindegy, nekem a töri nem kell, hála az égnek. Nekem a magyar meg biosz számít, a magyar ugye egész jó lett, a bioszt meg még majd meglátjuk...

Angol érettségit tavaly megcsináltam, az 95% lett.

Kedden még lesz egy biosz emeltem. :)


Nem olyan vészes az érettségi, csak én vagyok rohadt figyelmetlen. :/

2012. máj. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

magyar: jobbra számítottam.. a szövegértésnél is lesz hibám és az összehasonlítás sem lesz vmi fényes..

matek: meglepően jól ment

töri: az esszé témák nem voltak annyira jók a többi feladat nagyrészét tudtam

angol: eléggé elszúrtam..::S

2012. máj. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Magyar: szövegértésnél az első feladatot felcseréltem , abból maximum 3-4 pontom lesz a 7-ből.. :( Pedig kétszer is átnéztem és azt hittem jó! A Kosztolányi-Shakespeare páros nálam is ismert , -2 pont. Ezeken kívül a többi jól sikerült , 25-30 pont között mozgok , ami nálam már akkor is jó lenne , ha 25 pont lenne , mert eddig mindig 22-23 pontos szövegértést írtam és megcsináltam az összeset 2005-ig visszamenőn , és megérte a gyakorlás! A szövegértés nagyon sokat lendít a jegyen! A szövegalkotásnál meglepődtem , a korábbi érettségi feladatsorokba sosem kellett karcolatot összehasonlítani , ráadásul olyan pindurit (hiába imádom Karinthyt) , sőt ballada se nagyon volt még eddig , de összességében helyt álltam. Írtam a korszakról - szerintem egyedül én az osztályban - keletkezéséről , címéről , hangneméről , szóképekről stb.. a végéhez szerintem oltári nagy baromságot írtam , de így is vagy a legfelső , vagy a középkategóriába tartozom! (Pontozásban..) A szóbeli az gyerekjáték lesz innentől kezdve.


Töri (emelt): végignéztem az összes érettségi feladatsort 2005ig, fullra könnyűek voltak. Az ókornál is mindig igaz/hamis vagy alapfogalmak beírása volt a feladat , erre most amikor megláttam , azt hittem felállok és kimegyek a teremből , aztán go haza. Az esszék viszonylag könnyűek voltak , abból fogom a legtöbb pontot kapni. Nekem a töri és a magyar számítana - ezért is raktam le emelt szintűt -, ám nagyon elszúrták nekem..:/ Még a tévébe is egy töritanár azt mondta , aki valamelyik egyetemen tanít , hogy nem kellett volna ilyen nehézségű feladatokat berakni! Jogos.. tavaly nyár óta készültem. Egyedül. Annyira akartam , jobban mint bármi mást. Nem tudom. A középszintűt játszva megcsináltam volna , közben minden otársam morgott , hogy milyen nehéz volt. Nos , én itthon megnéztem és nehéz a fenéket! Persze utána nagy ívben kerültem töritanárnőt , mert nem akartam látni a szemében a csalódást - elég látványos volt -, erre egyik társnőm odaszól neki , hogy tanárnő itt van y. Mondom kösz.. nagyon kulturált volt és biztatott mintsem leüvöltötte volna a fejemet. Egyébként ha nem olyan lesz mint amilyenre számítok , középszinten újraírom októberben. Jövőre úgyis olyan magas lesz a ponthatár , hogy csak a zsenik juthatnak be.


Matekból elégedett vagyok magammal , annyi pontot értem el , mint még sose , sose volt jó belőle. Nem vagyok reál beállítottságú , ezért is akarok magyar szakra menni. Humán forever..


Angolról nem tudok nyilatkozni , nyáron go nyelviskola! Elölről kezdek mindent! Szerintem ez amúgy azért van , mert nem 7 évesen kezdtem a tanulást. Azt mondják van egy második biológiai sorompó - ami 13 éves korig tart -, és ha addig megtanulsz valamit még 70 évesen is emlékszel rá.


Más nincs asszem , infó később lesz!

Az gyerekjáték mert imádom! :)

Egyébként nincs elveszve semmi , mert több tervem is van az A mellett! Az álmomhoz meg más úton is el lehet jutni ...

2012. máj. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

12:43-as: nem tudom mi volt matekban a feladat, de az ABC szög a helyes megnevezés. Így hívják a B csúcsnál lévő szöget (mindig középen van a szög) Tehát ha BAC-t írtak volna ott az A csúcsnál lévő szögre gondoltak volna, míg ha BCA-t írnak ott a C csúcsnál lévőre gondoltak volna. Ez matematikailag így helyes.

Az hogy BC szög az semmi... ilyen nincs a matematikában.


(én emeltet írtam)


Juj, a Shakespeare-Kosztolányiba először majdnem beugrottam, aztán mégis Kosztolányit írtam a végén!

Matek emeltet írtam, szerintem könnyebb volt, mint a múlt évi. Sok volt benne a valószínűség, kombinatorika, amit tudok, ezért jobb lesz, mint amire számítottam!

A töri teszt nekem könnyű volt, esszébe írtam pár hülyeséget... szerintem nehezek voltak az esszék! Főleg az utolsó, azt nem tudom ki választhatta mert térkép se volt hozzá.


Angol előrehozottam már megvolt.

Német hallgatási 2. 3. szerintem nagyon nehéz volt!!! az 1. könnyű.

szövegértésbe lesz pár hibám, nyelvhelyességbe is.

2012. máj. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ja, a magyar szövegértést 31/40-re saccolom:// többet akartam de a javító tanár lehet többet ad
2012. máj. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Köszönöm a felvilágosítást, sajnos mi ilyen feladatot nem gyakoroltunk, és soha nem hangzott még el, hogy a középső betűhöz tartozik a szög.. pedig figyeltem órákon.. :/
2012. máj. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mi sem beszéltük meg órán, én csak azért tudtam, mert a különtanárom elmondta.
2012. máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!