Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most végzek a középiskolában,...

Most végzek a középiskolában, kémia emeltre jelentkeztem, de a közép már megvan. Ha nem megyek be szóbelire akkor ugyanúgy járnak el mint az előrehozottaknál?

Figyelt kérdés

Tehát leérettségiztem rendesen mindenből ..a kémia közép már megvan.Elmegyek megírom most a kémia emelt irásbelit,de ha rossz lesz akkor nem megyek be szóbelire.Ez jár valamilyen következménnyel vagy ugyanúgy mint előrehozottnál be sem kerül a bizonyítványba és nyoma sem lesz ?


előre is köszi



2012. máj. 14. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

Mi az, hogy "ugyanúgy, mint az előrehozottnál be sem kerül"? Annak igenis be kellene kerülnie. Az előrehozott érettségit csak szintemelővel lehet javítani, de mindkettőről kell, hogy legyen bejegyzés a bizonyítványban.


Ha nem mész el szóbelire, akkor érvénytelen a vizsga, egyes.


Nem olyan nehéz a kémia emelt, hogy ne menj be szóbelire, ha már emeltezel belőle, akkor feltehetően készültél is rá.

2012. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De például előrehozottnál sokan voltak úgy ,hogy csináltak közepet páran meg emeltet is ,és utána meg nem mentek be szóbelire mert rossz lett nekik az irásbeli.Igy ha minden igaz érvénytelenítik a vizsgát.A kémia meg amugy sem alaptantárgy....ezek biztos dolgok..csak arra lennék kíváncsi hogy most is ,rendes vizsgaidőszakban(nem előrehozott) lehet e ilyet csinálni.
2012. máj. 14. 17:48
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt ki felejtettem ,hogy érvénytelenitik és nem kerül be a bizonyítványba.Sokan voltak igy tőlünk is előrehozottnál ,hogy nem mentek emelt szóbelire mert nem akarták hogy nyoma maradjon a bizonyítványban.
2012. máj. 14. 17:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Ismerem a módszert, szerintem meg tudod csinálni. De a legtisztább ha megkérdezed a sulidban az igazgatóhelyettest (célszerű olyan tanárt megkérdezni, aki nem tanít).
2012. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az előrehozott érettségid érvényes, és nem, nem kell mind a kettőnek bekerülnie a bizonyítványba, sőt nem is szabad. Hasraütéses válaszolás helyett olvasgassunk 100/1997-es kormányrendeletet. Ha négy kötelező és egy választott tárgyból érvényes (>=2) eredménye van valakinek, akkor a bizonyítványt kiállítják. Egy tárgyból csak egy eredmény kerülhet bele, elégtelen pedig sosem.
2012. máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat ,közben én is jobban utána néztem és úgy van ahogy az utóbbi válaszoló irta.
2012. máj. 14. 21:52
 7/12 Normálisvagy? válasza:

Nekem is lenne egy kérdésem a témával kapcsolatban!

Én is holnap írom meg az emelt kémia írásbeli részét, viszont én időközben meggondoltam magam, és nem olyan irányba megyek ahova kellene az emelt kémia! Ma megírtam a biológiát, ez az ötödik választottam! Tehát, a kérdésem csak annyi lenne, ha holnap nem teljesítek 10%-ot, akkor az bekerül az érettségimbe? Vagy egyáltalán kiadják...? Bocsi, de nálunk ilyet nem lehet megkérdezni a tanároktól, mert leszedik a fejünket és mellesleg választ sem adnak rá!

Előre is köszönöm a segítséget!

2012. máj. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem erre már választ kaptál, nem értem, mi még a kérdés, vagy miben különbözik az előzőtől.
2012. máj. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Normálisvagy? válasza:
Abban, hogy neki van már kémiából érettségije, nekem pedig nincs! De, ha nem tudsz érdemben hozzászólni, akkor kár ilyen válaszok begépelésével tölteni az idődet!
2012. máj. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, és nem hasraütéses alapon írtam, amit írtam. Én ugyan nem kémiából, hanem angolból érettségiztem, de a bizonyítványban szerepel mindkét jelesem. Az emelt szintet kértem a többi közé, a középszintűt pedig betétlapként adták hozzá. Gondolom kémiából is így megy, az egyik a többi közt, a másik külön betétlapon, tehát arról az eredményről is van egy igazolása az embernek.
2012. máj. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!