Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudja megérteni a...

Miért nem tudja megérteni a helyzetemet a tanár? Így nem lehet haladni, nem tudom mitévő legyek.

Figyelt kérdés

Középiskolába járok.Nagyon sok szakmai tantárgyam van, nagy a követelmény. 1 éve dolgozok diákként, hetente többször, van hogy este 11 után érek haza, ilyenkor örülök ha ruhástul az ágyamba bújhatok, és alhatok 5-6 órát, mivel másnap fél 6-kor kelek is, majd megyek suliba. Azért mentem el dolgozni, mivel az apám elhagyott minket, minden tartozást ránkhagyott, ezenkívül 5-en vagyunk a családban, sok a kiadás. Anyu nem bírná egyedül. A suli egész jól megy, mindenből egész jó vagyok, kivéve a kémiát. A tanárnő szinte minden órán feleltetni akart, sorra írta az egyeseket. Hozzáteszem 7.-es korom óta nem értem, nehezen megy, segítséget soha senkitől nem kaptam.

Elég sok egyesem van, és most kijelentette hogy megfog buktatni. Azt mondta, nem ad lehetőséget javítani... max írunk még egy tz-t, az egy picit változtat az 1,00-ás átlagomon. A sírógörcs kerülget, nem szeretnék megbukni (javítóvizsgára nem akarok menni, egész éves anyagból képtelenség lefelelni), de ő egyik órán se enged már felelni. Nem akarok magyarázkodni, de a családi körülményeim nagyon is befolyásolják tanulásomat. Minden nap dolgozok, csak a hétvégéből 1 szabadnapom van általában, azt meg örülök ha a családdal tölthetem vagy pihenhetek, esetleg az érettségi tantárgyakra készülök.


Szerintetek hogy győzzem meg a tanáromat? Nem tudom vele megértetni hogy nekem ez mennyire teher...


2012. ápr. 10. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Osztályfőnökkel, igazgatóval beszélj... én is dolgoztam suli alatt, nálam a tanár az érettségi szóbelimet húzta le.. addig semmi baja nem volt velem, szerintem ott jött ki rajta, hogy néha szenderegtem az óráján... (év végén a törim 4-es (!) volt!!!!, az érettségim meg kettes lett :(, úgy, hogy az írásbelim négyes volt...)
2012. ápr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Beszélnék az ofőmmel, és ő meg esetleg anyukád beszéljenek a kémiatanárral.

Ha más nincs, kérjetek az igazgatótól segítséget!

2012. ápr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Kérd meg valamelyik osztálytársadat, aki jó kémiából, hogy korrepetáljon téged. Sajnos a tanárok azt fogják mondani, hogy nem kötelező a középiskola.
2012. ápr. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Légy magántanuló.
2012. ápr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Az utolsó jó ötletet írt, tényleg kérvényezned kellene, hogy magántanuló lehess! Akkor nem kellene bejárnod órákra, csak személyesen egyeztetni a tanárokkal az anyagot, és szabályos időközönként levizsgázni belőle, mint az egyetemen. Igaz, ez azzal jár, hogy az iskolában mindenki tisztában lesz a körülményeiddel.


Én az egyetemen egy évig voltam magántanuló, mert csak nappali képzésbe vettek fel, de mellette napi 8 órában dolgoztam, hogy el tudjam tartani magam. Középiskolában persze nehezebb dolgod lesz, de nem lehetetlen! Szerintem járj utána, hogy lehetne megoldani!

2012. ápr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Magántanuló lettem én is, így csak ajánlani tudom ezt az opciót. Én 16 évesen magamat tartottam már el, egyedül hagytak a szülők. Persze, akkor még ennyi volt a tankötelesség korhatára, lehet, hogy most nehezebb megtenni ugyanezt. Igazgatóval, osztályfőnökkel beszélj. Esetleg a családsegítősök, bár azokról is megvan a véleményem...

Hajrá, ne add fel!

2012. ápr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Én is a magántanuláson gondolkodtam, de attól félnék, hogy nagyon "antiszoc" lennék, mivel akkor egyáltalán nem találkoznék a barátaimmal. Igaz így se sok van, meg úgy is csak átalszom az órákat. Van egy barátnőm, aki heti 3x jár be suliba, mivel ő éjszaka is dolgozik sokat, és így a többi napon ami szabad neki tud nappal is dolgozni. Ez nem rossz ötlet, csak akkor nagyon összekéne szednem magam, hogy az érettségi sikerüljön!:)


Szerintetek az jó ötlet lenne ha heti 3 alkalommal járnék csak be? Így talán több időm lenne itthon tanulni.

2012. ápr. 10. 15:21
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

bizony, kérvényezd a magántanulási lehetőséget, és emellett járj be, amikor csak tudsz, teljesíts a lehető legjobban.

ha normális az ofőd, akkor mondd el neki, h nehéz helyzetben vagytok, sajnos dolgoznod kell, h megéljen a család.


a kémiatanártól sírd ki a kegyelemkettest.

amúgy hányadikos vagy?

2012. ápr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Kedves kérdező!

nagyon sok kitartást kívánok először is.

Másodszor pedig: feltétlen ülj le beszélni az osztályfőnököddel, amilyen hamar csak lehet. ez nem egy normális állapot, hogy a családod létfenntartásán kell pörögnöd az iskola mellett!

Engem az is bosszant, hogy a tanárod még nem keresett fel téged, hogy nem-e valami családi probléma áll-e az mögött, hogy sorra szeded az egyeseket, egy pedagógusnak pedig ez is a feladata!

Minden elismerésem, és számolj majd be az eredményről, akár privátban is!

2012. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hú nagyon kedvesek vagytok, köszönöm!:)

Az ofőm tudja nagyjából hogy milyen családi háttérrel rendelkezem. Azt kell tudni róla, hogy szeret minden másról beszélni, de a lényegről nem. Szereti előadni magát, mindig magáról beszél, ő az a tipikus nyugdíjas korú "a gyereknek a padban a helye" felfogású ember. De megpróbálom vele ezt megbeszélni valamelyik nap tanítás után.

10.es vagyok és 16L :)


A kémiatanárnőm is olyan hogy szerinte mindig csak hazudnak a diákok, mindenre kitalálnak valami kifogást. Eddig nagyon sokszor mentem amiatt haza, mert pl. volt vmi családi probléma, vagy mert korábban kellett mennem dolgozni. A tanárnőt picit sem érdekli hogy mi lehet a probléma, szerinte lusta vagyok megtanulni meg hogy "nekem már mindegy".

2012. ápr. 10. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!