Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ápolónők! Milyen a munkátok?...

Ápolónők! Milyen a munkátok? Több kérdés lent

Figyelt kérdés

Milyen a munkátok?Szeretitek csinálni?Mi a legjobb és a legrosszabb benne?Milyen típusú embernek tanácsoljátok ezt a szakmát?Milyen a fizetés itthon,és külföldön?Minden érdekel!

Diplomás és okj-s ápolónők válasza is érdekel!


2012. máj. 29. 18:22
 1/3 anonim válasza:
Nekem OKJ-s végzettségem van...most májusban végeztem. Szerencsém volt mert már júliusban elkezdhettem dolgozni. Viszont az rossz, hogy a sűrgősségire vettek fel és ott a kezdő bénázásom eléggé hátráltatja a többiek munkáját :( ... Sajnos gyakorlaton ügye a gáz melókat osztották ki ránk, így elnézést a kifejezésért, de egész nap szart takarítottunk meg ágyat mostunk. De nem volt vele probléma "szerettem" csinálni. Most viszont tök kezdőként kerültem oda és most tanulok vért venni, vénát szúrni. EKG-t meg infúziózni tudtam de sajna még nagyon lassan megy :( ... a dokumentációk azok a rémálmom...rengeteg mindenre kell egyszerre odafigyelni, sok mindent kell kitölteni és elég stresszes, mert elég egy apró kis hiba és végzetes lehet a következmény. A 12 órázás is nagyon fárasztó, de még bírható. Akkor tudok biztosabb választ adni ha már megszoktam és belejöttem a munkába, mert így elég rossz, hogy össze-vissza bénáskodok. Viszont ha nagyon lelkizős vagy akkor nem jó ez a munka. Sajnos végig kell nézned ahogy szenved a beteg órákig várnak és nem tehetsz semmit, hiába idegesít. Te belepusztulsz a munkába egésznap futkosol kajálni is hébe hóba van egy kevés időd, de sajnos a betegeknek így is van hogy órákig kell várnia (nagyon kevés az orvos :( ) és ezt a személyzeten töltik le...Itthon kb-re mondom 100.000 a fizetés. Külföldön 2000 eurot ajánlottak. Ég és föld. Itthon nincs sok külömbség OKJ-s és diplomás fizetés között talán egy 20.000-sel keresnek többet a diplomások, viszont több mindent csinálhatnak lehetnek főnővérek is, de ezzel persze a felelőség (és a stressz is) nő. Én nem irigyelem se a főnővérektől sem az orvosoktól azt a + párezer forintot amit kapnak...a kórházakban nagyon súlyos az ember (alkalmazott) hiány...ezért rengeteg túlórával számolj. Szegény orvosok általában 24 óráznak...nekem még a 12 óra is sok (abban a 12 órában folyamatosan kell figyelni és állandóan robotolsz szellemileg lelkileg és testileg is 0-án vagy a nap végére, fogalmam sincs, hogy az orvosok ezt hogyan bírják, de le a kalappal)
2012. júl. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hova jártál, válaszadó?
2017. nov. 14. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Melyik suliba
2017. nov. 14. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!