Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi-fel lehet készülni egy...

Orvosi-fel lehet készülni egy év alatt?

Figyelt kérdés
Sajnos rossz szakra mentem, nem szeretem, igazából gyermekkoromtól fogva orvos szerettem volna lenni. Már több éve értettségiztem. Sajnos jövőre már két tárgyból fog kelleni emeltszintűzni az orvosi egyetemi felvételihez. Szóval az lenne a kérdés, hogy egy év alatt fel lehet-e készülni a két emelt szintű érettségire (biológia+kémia), úgy, hogy már több éve nem tanultam ezeket a tárgyakat? Van esetleg más is, aki ebben a cipőben jár, vagy már felvették hasonló módon ( egy év tanulás után)? Én napi 8-9 órá tudnék rászánni a felkészülésre.

2012. máj. 31. 06:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet készülni persze. De mindenképpen kelleni fog tanár! Az emelt kémia az tipikusan olyan, amit nem fogsz egyedül megérteni, főleg, ha már elég régen tanultad. Most írod, hogy napi 8-9 órát tudnál rászánni, de én majdnem biztos vagyok benne, hogy ez a valóságban nem így lesz. Nem is kell ennyit tanulni egy nap, mert akkor pár hónap múlva besokallsz, és nem fogod tudni végig csinálni. Én azt tudom mondani, hogy logikusan tervezd meg, hogy mit mikor tanulsz, függetlenül attól, hogy egy nap te hány órát szeretnél foglalkozni egy-egy tárgyal. 1 év sok idő és bőven fel lehet készülni két emeltre, de azért nem kell ahhoz egész napokat végig tanulni. Én sem tanultam végig, sőt, iskolába jártam ÉS dolgoztam, ÉS nyelvet tanultam ÉS jogsit csináltam, mégis fel tudtam készülni, bár igaz, a kémiám csak középszint volt.


Tehát ezt a napi 8-9 órát most felejtsd el. Előre tervezd meg magadnak, hogy akkor ekkorra átveszed a növényeket, akkorra az embert stb, majd újra terezd meg, hogy eddig átismétled a növényeket, plusz feladatokat csinálsz mondjuk a nagy zöld feladatgyűjteményből. Ez a jó tanulási módszer és nem az, ha egy éven keresztül minden napodat bioszozással és kémiázással töltöd. Tényleg nagyon hamar bele fogsz unni és nem is lehet ennyit foglalkozni két tárgyal.

2012. máj. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen elég.

De rengeteg ugyanilyen kérdés volt már, és az oldalon van kereső is.

2012. máj. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vannak még támogatott féléveid?
2012. máj. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Hány éves vagy? Mert most én is hasonlón gondolkodom.
2012. jún. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!Mentek a zöld kezek:)

Különösen az első válasz nagyon hasznos volt,köszönöm,hogy vetted rá a fáradságot,hogy ilyen részletesen leírd a módszered,örök hála érte!Megfogadom a tanácsodat.

Tudom,hogy van az oldalon kereső,megpróbálkoztam vele,de én nem találtam olyan kérdést,amelyben pontosan erről lett volna szó.Egy hasonlót láttam,de ott is csak egy emelt szintűt fontolgatott a kérdező.Ugyanis idén még csak egy tárgyból volt kötelező az emelt szint,jövőre már kettőből lesz...

Én a bioszt és a kémiát tervezem.Amúgy 26 múltam (tudom,"kicsit" túlkoros),vannak még támogatott féléveim,mert a bölcsészkaron átkerültem költségtérítésesre.Csak két szemeszterem veszett el,arra azért valahogy összespórolom a rávalót 5 év alatt,legfeljebb kimegyek nyaranta egy-két hónapot dolgozni külföldre.

2012. jún. 1. 23:19
 6/13 A kérdező kommentje:

És még egy kérdés:

Ti,akik oda jártok,szeretitek?Tényleg nagyon nehéz?

Mondjuk arra már felkészültem,hogy nem lesz sétagalopp,már csak a bölcsészkarhoz mérten sem (igaz,én nyelvszakokra jártam,azok pedig ott a nehezebbek közé tartoznak),de nekem is igazán a sok tanulnivalóval volt gondom,nem is magukkal a nyelvekkel,hanem azzal,hogy nem szerettem.Nem érdekelt eléggé,így nem volt kedvem bejárni,ezért csúsztam sokat.

Az orvosi viszont tényleg gyerekkorom óta szívügyem.Nem is értem,miért nem kezdtem bele már hamarabb.

2012. jún. 1. 23:30
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia, én az vagyok, aki írta, hogy szintén hasonlón gondolkodik. Azt szeretném kérdezni, hogy neked van annyi pénzed, hogy közben eltartsd magad? Mert nekem nincs, s nincs kedvem 6 évig a szüleim támogatására szorulni.:S
2012. jún. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Ti,akik oda jártok,szeretitek?Tényleg nagyon nehéz? "


Igen, szeretem.

Viszont igen, nagyon nehéz. És nem csak amiatt, hogy rengeteg a tanulnivaló, hanem baromi stresszes az egész.

Kémia vizsga előtt vagy 2 napot bőgtem elsőben, aztán másodéves szigorlatoknál minden vizsga előtt 1-2 nap és -5 kg másfél hónap alatt. Most harmadikban a hajam kezdett hullani a vizsgaidőszakban, pedig ilyen gondom sose volt.

És még csak annyira stresszesnek se mondanám magam egyébként, sok emberhez képest nagyon jól viselem.

Bnőm másodév után besokallt, és kihagyott egy évet, pedig szín ötös tanuló volt.

Vki nyugtatókkal alszik a vizsgaidőszakban.

És ez csak a tanulós része:D Ehhez jön még hozzá az, amiket látsz...mármint lelkileg az esetek egy része nagyon megterhelő.


Ezzel nem lebeszélni akarlak, mert mint mondtam, sosem bántam meg, egy percre se, még bőgés közben se.

Csak ha nem vagy lelkileg stabil, akkor nem biztos, hogy neked való, mert előbb leszel depressziós, minthogy elvégezd.

2012. jún. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: azt meg tudnád mondani, hogy egy szigorlatra körülbelül hány oldalt kell tanulni? Vagy egy nehezebb vizsgára, ami nem szigorlat, viszont azért nehéz?
2012. jún. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szigorlatra? Nagyon sokat. De oldalszámot nem tudok mondani, mert nagyrészt előadásanyagokból kell tanulni.

3 szigorlatom van most, mindegyikre 200 tétel.

És hát egy tétel nem egy oldal.....

2012. jún. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!