Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülők miatt kötelességem...

Szülők miatt kötelességem részt venni a Szalagavatón ugye?

Figyelt kérdés

Számomra az ég világon semmit nem jelent ez az egész több tíz ezer forintos (60 ezet Ft), 2 órás pénzelnyelő, illetve egyet mégis, egy közös nyűg az osztálytársakkal...


De lévén hogy édesanyám és édesapám felnevelt, tartozom nekik ennyivel, mert ők meg elvárják. Ha ez fontos nekik, hát legyen... (Mondjuk az biztos, hogy az én jövőbeli gyermekem nem fogom erőltetni erre)


A dolognak azért van egy előnye, a csinos osztálytársnőket "tánc" címszó alatt végig lehet tapogatni...


Ti mit gondoltok erről? Meg kell tetten igaz?


2012. máj. 31. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
azt mondják erre,hogy ekkor vállik az ember felnőtté,és van benne igazság.azon részt kell venni,egy élmény az életedben,a tánc is jó,de utána a buli az mégjobb :)
2012. máj. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

12:48


"Ettől válsz felnőtté"


Hülyeségnek tartom. Betanulok egy táncot, vigyorgok családnak és fényképnek, lefogdosom a párom.


Ha a tánc miatt, mert olyan intim dolog lenne, az osztály túlnyomó része amúgy is már élt párkapcsolatban. Arról nem is beszélve hogy sokan járnak alapból táncolni.


Szerintem SEMMI sem kötelező az életben, kivéve a munka, iskola és meghalni. A többi csak javaslat. Nem vagyok tudatlan gép hogy minden "kötelező" maszlagot megegyek. Bolond az, aki kiértékelés nélkül abba ugrik bele ami "kötelező". Viszont tiszteletben tartom a véleményed.


A buli pedig abból fog állni, hogy tánc után azonnal lelépek és otthon örülök hogy nem kell az osztálytársakkal lenni tovább. Szerintem ez lesz a legszebb. :)

2012. máj. 31. 12:55
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez így van ha a szüleid elvárják akkor nyilván anyagiakban is segíteni fognak ebben. Ha anyagilag mégsem lenne ez úgy olyan jó dolog még mindig meg lehet beszélni az osztályfőnökkel hogy olyat találjatok ki ami nem jár nagy költségekkel. Nálunk nem volt tánc helyette egy műsort adtunk elő egy színdarab részletét arra nem kellett pénz. A bulit meg az iskola ebédlőjében tartottuk hogy arra se kelljen pénzt kidobni feleslegesen. És tényleg nagyon jó volt.
2012. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen.

A szalagavató egyetlen értelme és célja, hogy a szülők gyönyörködhessenek a szép nagy gyerekükben. Nem lenne szép dolog megfosztani ettől őket.

2012. máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kötelező dologban még tévedsz :) Semmi nem kötelező - csak meghalni. Iskolázatlan, munkanélküli emberek is élnek szép számmal a világon.
2012. máj. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

12:59


Lehet hogy tévedek, de még nem rendelkezem akkora élettapasztalattal hogy ezt tüzetesen kiértékelhessem.

2012. máj. 31. 13:01
 7/12 anonim ***** válasza:
látod ezért nem érsz még fel a felnőttek szintére,a buliból lelépni meg pofátlanság az osztálytársaiddal szemben.a szüleid meg büszkék lesznek a "felnőtt" fiukra.isztok,buliztok 1 jót sőt még bármi megtörténhet.... :) ja és nem írtam hogy kötelező a gombavató,csak a szüleid,osztálytársaid,ofőd miatt kell menned.nálunk is volt olyan h taknya nyála összefolyt a tagnak,egész héten nem volt suliba,de a szalagavatóra eljött ránk való tekintettel (na meg a lóvéja is benne volt),utána meg segg részegre itta magát a partyn. :) és mégis hazakeveredett és vizsgázott is sikerrel.veszíteni nem veszített semmit.
2012. máj. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

13:26


"Látod ezért nem érsz még fel a felnőttek szintére,a buliból lelépni meg pofátlanság az osztálytársaiddal szemben."


Azért vagyok pofátlan sokakkal szemben mert ez önvédelem, illetve megérdemlik, kocsmázni szoktam menni 2 hetente, de rohadtul nem érzem magam attól "felnőttnek" hogy elmegyek, leiszom magam és éjfélre hazamegyek. Ez inkább amolyan kikapcsolódás, de nincs összefüggésben a két dolog


"isztok,buliztok 1 jót sőt még bármi megtörténhet.... "


A szex részét (gondolom erre utaltál) megoldom másképpen is, lehetőleg kapcsolatban, miképpen tettem is a múltban


"utána meg segg részegre itta magát a partyn. :)"


Ö dolga

2012. máj. 31. 14:16
 9/12 anonim ***** válasza:
ok kedves kérdező,ha nem kérsz tanácsot báttya akkor ne írjál ki ilyen kérdéseket.inkább igyál meg helyette valamit
2012. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves negatív gyerek!


Nálunk nem maga a szalagavató, hanem az ellőtte való felkészülés, a próbák, voltak igazi élmények. Azonfelül hogy összekovácsolja az osztályt, belekóstolhattok abba, milyen megszervezni valamit. Harcolni a vezetőséggel, hogy kapjunk támogatást, a terembérlést lefixálni, a ruhákat kiválasztani, a zenét eldönteni, mind megannyi kihívás.


Ja, sokba kerül, de egy egyszeri élmény. (Mint az esküvő. Bár előbbi hozzászólásaid alapján, ez sem fog téged érinteni.)


Nem kötelező részt venni rajta. Azt mondod, hogy márpedig téged nem érdekel, és nem veszel részt rajta. AZ, hogy mennyire fognak ezért utálni, az más lapra tartozik.

2012. máj. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!