Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülők miatt kötelességem...

Szülők miatt kötelességem részt venni a Szalagavatón ugye?

Figyelt kérdés

Számomra az ég világon semmit nem jelent ez az egész több tíz ezer forintos (60 ezet Ft), 2 órás pénzelnyelő, illetve egyet mégis, egy közös nyűg az osztálytársakkal...


De lévén hogy édesanyám és édesapám felnevelt, tartozom nekik ennyivel, mert ők meg elvárják. Ha ez fontos nekik, hát legyen... (Mondjuk az biztos, hogy az én jövőbeli gyermekem nem fogom erőltetni erre)


A dolognak azért van egy előnye, a csinos osztálytársnőket "tánc" címszó alatt végig lehet tapogatni...


Ti mit gondoltok erről? Meg kell tetten igaz?


2012. máj. 31. 12:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
maradj otthon,ülj le a gép elé,kockulj be,nyomjad az a csintalan WOWos cuccot míg a többiek jól érzik magukat,édesanyád meg édesapád meg azt mondja: "szép vagy fiam!büszke lehetsz magadra!"
2012. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Én sem akartam táncolni, de végül másképp döntöttem. Nem szeretném, hogy egész évben azt hallgassam az osztálytársaimtól,"miért nem táncoltál?", vagy összesúgjanak mögöttem, hogy végletesen antiszociális vagyok, vagy anyagilag nem engedhetjük meg.

Egyébként úgy is felfoghatod a kérdést (bár nem értek egyet vele), hogy a szalagavató a felnőtté válásod ünnepe, és mint ez, megmutatod, hogy tudsz önálló döntést hozni, pl. azzal,hogy nem veszel részt az egészben. Különben nem a szüleid iránti kötelességed. Anyukám pl. tökéletesen megértette, miért nincs kedvem táncolni, és nem is akart rábeszélni. Inkább az osztálytársaid iránt lehetne kötelességnek nevezni, de senkire nem erőltethetik rá.

Fiúknak olcsóbb a ruhabérlés, mint lányoknak, és sem fodrászhoz, sem kozmetikushoz nem kell menniük, és még külön cipőt sem kell venniük. Előbb kérdezd meg az egyik lány osztálytársadat, neki mennyibe fog kerülni, és aztán panaszkodj. Nekem sem esik jól, hogy ennyit ki kell adnom rá, de igyekszem spórolni, ennyivel hozzájárulhatok (pl. ezt azzal tehetnéd meg, hogy lemondasz a kocsmázásról egy időre). L

2012. jún. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!