Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsgastressz? (hogy legyek...

Vizsgastressz? (hogy legyek okosabb? )

Figyelt kérdés

Épp, hogy kegyelemmel átengedtek szerintem az első részén a vizsgának. :(

Hiába tanulok egész nap, titu elszúrom. Már ott tartok else megyek az írásbeli másodikra s a szóbelire se. Enyém lett a legroszabb az osztályból, mindenki bénának tart s már én is magam. Egy nyanvadt Wordszerekeztést alig bírtam összekaparni én meg azt hittem tök jó max pár hiba. :(

Még az a kölyök is jobbat írt aki folyton nyavajog, meg dumált közben mit hogy kellene, mert azt se tudta. :( áááá

szakma csak de nekem az első lenne. elegem van, van itt pesten épp elég suli de anyám kiakadna ha nem teljesíteném mert akkor nemtudnék olyan pályán dolgozni mint apa a cégénél. :(



2012. jún. 1. 10:58
 1/7 anonim válasza:
Onnantól hogy meg lesz a szakmád, senkit nem fog érdekelni hogy kettessel vagy 5-össel mentél át.
2012. jún. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én ugyanezzel bajlódtam az első években, gimi alatt.. Mindig a legrosszabb voltam, semmi sem ment, hiába tanultam vizsgán mindig elrontottam, dolgozatoknál.. Idén végzem az egyetemen, ösztöndijjal, négy egész fölötti átlaggal.. Nem csoda történt, csak rájöttem én, hogy tudok tanulni. Van rengeteg oldal, ahol tanulási módszereket irnak le.. (nincs hosszú i a gépen) Én nekem az vált be, hogy minden jegyzetet rengeteg szines ceruzával aláhúzok, a tételeket mindig kézzel kiirom szépen külön füzetbe és karácsonyra kértem egy ilyen fehér táblát, amire ilyen mágneses tollal lehet irni.. Arra mindig kiirom az épp tanult tétel lényeget.. Rengeteg időt vesz el a tanulás, de van eredménye.. Az első sikeres vizsga pedig annyi erőt adott, hogy már örömmel tanulok.. Szeretek irogatni a kis táblámra, szeretem a szines jegyzeteket és ez igy együtt valahogy tényleg segit.. Neked is rá kell jönnöd, hogyan tudnál tanulni eredményesen.. Ezek mellett én csak rendben tudok tanulni, ha nicns zavaró dolog az asztalomon, csak a toll, a ceruzák, hozzá mindig kikészitek egy bögre kávét vagy teát. Néha még jutalmazom is magam, van egy kedvenc kirakós játékom. Ha megtanultam 5 tételt utána játszok egy pályát..:) Sok sikert és ne keseredj el. Nem szabad feladni.. Én is utáltam, hogy hülyének, butának tartanak, mert tudtam, hogy tanultam, hogy van eszem, csak nem tudtam, hogyan szedjem elő, mert nem jól tanultam. ha bármiben segithetek irj amúgy nyugodtan..
2012. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Először is változtasd meg a gondolkodásmódodat!

1. "tuti elszúrom"... ha így érzed miért várod, hogy sikerülni fog.

2. kit érdekel a többi? miért foglalkozol az osztálytársaiddal. nem tök mindegy neked ők hányast írnak?

3. ne az apád életét akard élni. ne azt akard, amit anyád. ez a te életed.

túl sok felesleges gondolat van az agyadban, ezért sem tudsz a tanulásra összpontosítani. ha gyakorlat nem megy, akkor kérj meg valakit, hogy segítsen, tanítgasson. gyakorolj, gyakorolj...

ha meg fizikailag is úgy érzed, hogy ezt nem akarod, ez nem megy, akkor hagyd a csába...

2012. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is színkombinációs dolgot alkalmazom. Meg külön kijelölöm ami nem megy.


Csak már attól gyomoridegem van,hogy a múlkor is tanultam azt hittemm minden megy hisz fel is mondtam magamnak, páromna de nem szószerint magoltam be a dolgot, hiába a másfél-két oldal anyagot közölte a pasi kegyelem kettes így év végén. Majd jobb legyek szóban. Kifejtette idén is buktatni fog, ne legyünk zavarban ha nem a tételből kérdez s hiába lehet valakit cska 10 percig kérdezni ha valaki 11percig halgat s az szóvá teszi biztos nem is tanult, hogyaz órát lesse. De reméli az osztálybulit nem akarjuk megtartani tanárok nélkül ugyanis azt megjegyzik maguknak. A tanár kínáló szendvicseknél ő feketén szereti a kávét...

2012. jún. 1. 12:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Én személy szerint ha nagyon stresszes a vizsga iszom előtte egy felest... :) Mondjuk ezt az egyetemen/fősulin meg lehet tenni, máshol nem biztos...
2012. jún. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Meg lett, 4es! :))))))
2012. jún. 15. 16:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok kérdező!!


Nekem az vált be,hogy az anyagból saját jegyzetet készítettem,kicsit időigényes,de így el tudod magaddal vinni,még tudod a vizsga előtt olvasgatni,illetve a saját szavaidat szerintem könnyebb megtanulni.

2012. jún. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!