Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi volt a tételed az idei...

Mi volt a tételed az idei emelt bioszon?

Figyelt kérdés
Légy szíves írd le, milyen tételt húztál, mi volt a feladat...:) Köszi!

2012. jún. 7. 10:38
1 2 3 4 5
 21/41 anonim válasza:
én ma voltam.. A tételem: a tüdőről minden ( elhelyezkedés ,felépítés..) B tételeem: influenza,de legfőképp VÍRUSról kell beszélni...
2012. jún. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
és ez lehet akár holnap is???
2012. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim válasza:
minden iskola/ vizsgabizottság maga válogatja, h miket rak ki eléd:D
2012. jún. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

egy jó tanács: ne izguljatok!

én emiatt rontottam el nagyon :S annyira leblokkoltam, hogy alig tudtam gondolkodni. Az elején elkezdtem beszélni, majd kérdeztek..egy valami nem jutott eszembe, bepánikoltam..és kész...mikor kijöttem már a nevemet se tudtam!

2012. jún. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim válasza:

én tegnap voltam:

A: Mutációk

B: Gyapjaslepke


Mutációknál kellett a fogalma, fajtái, javító mechanizmusok, Sarlósejtes vérszegénységet kiváltó mutáció, betegség jellege, tünetei, kapcsolata a maláriával, Down-kórt milyen mutáció hozza létre, betegség jellege, tünetei, milyen embereknél magasabb a Down-kóros gyerek születése.


B: A gyapjaslepkéről volt egy fél oldalas szöveg. Melyik törzsbe és osztályba sorolható be a gyapjaslepke, ennek bizonyítására 2 példát kellett venni a szövegből. Milyen korban a legkártékonyabb, milyen helyet foglal el a táplálékláncban? Mit jelent a szexuális dimorfizmus, erre példát a szövegből. Hogyan talál rá a hím a nőstényre, mi segít ebben? A hím magatartása öröklött vagy tanult? Miért? Mi a lepkék szagló szerve? Miért omlik össze hamar a nagy egyedszámú populációjuk? Milyen stratégista a gyapjaslepke? Mi jellemzi az ilyen stratégista állatokat?


Sztem ez egy nagyon jó tétel, 2 ponthoz nem tudtam magamtól elsőre válaszolni, de azt is kiszedték belőlem. Segítőkészek voltak, bár az igaz, hogy nem mindnekihez álltak egyformán... volt akivel elég lekezelően beszéltek :S De az előttem lévő lánynak viszont tényleg minden segítséget megadtak. Nem tudta, hogy a nemzeti park és a tájvédelmi körzet után milyen fokozat következik, először megmondták neki, hogy természetvédelmi..., nem tudta...ezután megsúgták azt is, hogy a második szó is t-vel kezdődik, ekkor azt mondta a csaj, hogy természetvédelmi táj, ekkor már inkább megmondták a biztosok a jó megoldást, mert nem akarták, hogy több hülyeséget összehordjon :D

2012. jún. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim válasza:
bocsi rosszul fogalmaztam...tehát, melyik embereknél magasabb a Down-kóros gyerekek születésének a kockázata :D
2012. jún. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
és hallottad esetleg, hogy előtted miről beszéltek?
2012. jún. 10. 09:41
 28/41 anonim ***** válasza:

nem mind1, hogy mit húztak tegnap? elvileg nem húzhatod ugyanazt.

Előttem a nemzeti parkokat húzták, ha azt húztam volna sokkot kapok

2012. jún. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
És mindegyik nemzet parkról kellett beszélni aki azt húzta?
2012. jún. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim válasza:

előttem ezeket húzták:

A: A belső fül és az egyensúlyérzékelés

B: Az anyagcserék fajtái, jellemzői


A: A nefron működése

B: Környezetszennyezés (ózonlyuk, üvegházhatás, savas esők...)


a többire nem igazán emlékszem, de volt aki a természetvédelemről húzott B tételt (nemzeti park, tájvédelmi körzet, természetvédelmi terület fogalma, erdőtelepítésről szóló törvénycikkek stb)

Volt aki evolúciót húzott, szem felépítését, szabályozást (hormonokról kérdezgettek össze-vissza, ide-oda..), volt akinek a gerincvelő volt az egyik témája stb stb.

2012. jún. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!