Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskolások, egyetemisták!...

Főiskolások, egyetemisták! Nektek hogy sikerül az albérlet kifizetése év közben? Hogy gyűlik össze pénz? Mennnyit dolgoztok egy nap?

Figyelt kérdés
köszi, élmények, minden jöhet, nagyon köszönöm:)

2012. jún. 10. 15:43
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

köszi:))az az izé, hogy elviekben a mi családi helyzetünk nem rossz, csak nem kapok itthon semmit, és érettségi után, vagyis szeptembertől mehetek a magam útjára..nem mondom, hogy jobb lett volna szarabb környezetbe születni, csak hát azért most majd a főiskolai élet egy kicsit könnyebben menne a kolival és a szoctámmal plusz ez a burutus..:( :(

Nappalin leszel, szóval ösztöndíjat majd kaphatok. Koli kizárt, mivel Bp-n lakunk és Budapesten van a suli...marhajó.:(:(:(csak az albi jöhet szóba...

2012. jún. 10. 18:11
 12/21 anonim ***** válasza:

Minek albi ha a suli BP-n van és ti is ott laktok? Ok tudom nagyváros, de ha 1 órán belül elérhető tömegközlekedéssel, akkor felesleges az albi.

Az első félévben szerintem legyél otthon, mert max szoctámot kaphatsz, de abból se számíts túl nagy összegre, ha egyáltalán kapsz. Nálunk azok kapják a legmagasabb besorolást, ahol a hallgatóval együtt 3 legalább 3 gyerek van és mindegyik tanul valahol, tök mindegy milyen az anyagi helyzetük.

Sokan azzal trükköznek, hogy átjelentkeznek messze lakó nyugdíjas rokonhoz, így alacsony lesz az egy főre jutó jövedelem, így kapnak szoctámot, viszont ugyanúgy otthon vagy albérletben laknak.

Tanulmányi ösztöndíjat a második félévtől kapsz az első féléved alapján, de abból se számít hatalmas összegre.

2012. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem is lakhatsz otthon?:O Na ez azért durva kicsit. Nem akarnak véletlenül direkt rosszat neked, mert ez elég kicseszés, hogy van lakásotok és ezért kell fizetni albérletet
2012. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Tényleg nem értek néhány szülőt.

Miért nem maradhatsz otthon? A szüleidet ennyire nem érdeklik, hogy tanulsz még? Azért fősuli mellett fenntartani magad nem könnyű. :/


Szerintem próbálj meg beszélni a szüleiddel, hátha meg tudod őket győzni. Pl. hétvégente elmész dolgozni és a fele pénzt oda adod nekik vagy valami.

Ha ez nem járható út, akkor pedig próbálj meg összefogni 2-3 emberrel és közösen béreljetek albit, így sokkal kevesebbet kell majd fizetned.

2012. jún. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

köszi a üziket:))azt mondják, h ők már mindent megadtak nekem és most már álljak a magam lábára..igazából őszintén megvallva nem is szeretnék itthon maradni...rohadtul utálom, a falra mászom tőlük, csak hát igen,nehéz egy érettségivel megélni a főiskola mellett így az albérlet árait nézve.arra gondoltam, hogy nyáron majd kimegyek külföldre mosogatni, és haza hozom a pénzt.meg majd korrepetálok meg stb...elég nehéz lesz..de majd csak megy.:(:(amúgy azt nem tudjátok, hogy nem lehet azt csinálni, hogy átírom magam, h ott lakom, mm az albiban ( és ez igaz is lenne) és akkor talán kaphatnék szoctámogatást?ha többen laknánk egy lakásban.

+hitelre is gondoltam, talán van vmi kedvező

2012. jún. 10. 20:54
 16/21 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem maradhatsz otthon? Ilyet csak akkor csináljon a szülő, ha anyagilag azért valamennyire támogatja a gyerekét és nem 100 ezer Ft-al engedi az életbe. Egy albinál, ha össze is fogtok, akkor is le kell tenni 2-3 havi kauciót, ami nem kis kiadás, aztán valamit enni is kell. Az egyetemi juttatásokra nem igazán lehet hagyatkozni, mert pl az ilyen bölcsész szakokon jeles félévre adnak 8-15 ezer Ft-ot havonta, szoc.támot, ha jogosultnak találnak az is kb 6-12 ezer havonta, szóval ebből az albit se tudod nagyon kifizetni, még akkor is szűkös, ha többen vagytok. Diákmelóval össze lehet szedni a hétvégék alatt kb 30 ezret, de ahhoz az kell hogy mindig hívjanak. Pesten nem tudom hogy megy ez, de nálunk vidéken volt hogy egy hónapig semmi diákmelót nem tudtak adni.


Én azt javaslom, hogy eleinte húzd meg magad valami pesti rokonnál, vagy anyudéknak fizesd a rezsi rád eső részét vagy legvégső esetben marad a diákhitel.

2012. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Azért nem fognak neked az egyetemről pénzt adni, mert te albiban laksz. Nálunk volt olyan, hogy önellátó, akkor a szülő írt egy nyilatkozatot az önkormányzatnál, hogy anyagilag nem támogat, viszont csak akkor fogadták el, ha van önálló kereseted, mert 0 forintra nem fogadták el.


A koli esélye sem úszik el teljesen, kb az első 1-2 hónapban beköltözik, aki megkapta, de így is maradnak üres helyek. Érdemes akkor kérdezősködni, mert ilyenkor az is szerezhet kolihelyet, aki szociális alapon nem lenne rá jogosult. És így akár 2 félévre meg van oldva a lakhelyed.

2012. jún. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"mm az albiban ( és ez igaz is lenne) és akkor talán kaphatnék szoctámogatást?ha többen laknánk egy lakásban. "


Nem fogtok egy háztartást alkotni+ ha nincs rendszeres jövedelmed, akkor rögtön elúszott ez a dolog.

Nem él véletlen nagypapa-nagymama akivel jó a viszony? És esetleg jó messze van az egyetemtől? Ha igenm oda jelentkezz be, és akkor a nagyszülő(k) nyugdíja lesz a "családod" fizetése, ami 2 v. 3 részre oszlik el. És esetlg a távolságot is díjazzák. (És még kolit is kaphasz!)

Persze ilyet nem szabad csinálni, de aztán ha mégis... ( :) ).

2012. jún. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Rendszeres szociális támogatás II. kategória

A rendszeres szociális ösztöndíj havi összegének mértéke nem lehet alacsonyabb, mint az éves hallgatói normatíva 10%-a, amennyiben a hallgató

a) hátrányos helyzetű, vagy

b) gyámsága nagykorúsága miatt szűnt meg, vagy



találtam egy ilyet!a b pont nem lehet majd rám igaz?mert akkor kaphatnék szoctámot.

2012. jún. 11. 10:01
 20/21 anonim ***** válasza:

"találtam egy ilyet!a b pont nem lehet majd rám igaz?"


Nem-nem. Ez nem azt jelenti, hogy a szüleid kiraknak otthonról.

Sajnos a törvény szerint az teljesen természetes, hogy 18 éves korod után utadra engednek, hiszen cselekvőképes vagy és önálló.


Amit idéztél az az az eset, akit a gyámhatóság gyámság alá helyezett, és ez a gyámsága megszűnt 18 éves korában.

2012. jún. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!