Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál, ha a helyemben...

Mit csinálnál, ha a helyemben lennél?

Figyelt kérdés

Szülésznő szeretnék lenni, de nagyon necces lesz a felvételi, mert elrontottam a biosz érettségim (65% lett)

Ez a jelentkezésem:

Szülésznő

Ápolónő

Közlekedésmérnök

Ifo szakmen.


Ha nem vennének fel titeket arra a szakra, amit nagyon nagyon szeretnétek, akkor elmennétek a másikra? Mert igazából valamilyen szinten még érdekel a közl. mérnök is, de a fizika tudásom 0. MAtekból 60%-os lett az érettségim, szerintem csak szenvednék ott. Mi a véleményetek?


2012. jún. 11. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is így jártam, elmentem olyanra, ami nem érdekelt, fél év után otthagytam, inkább tanultam az ismétlő érettségire.


Szóval inkább hagyj ki egy évet, de ne menj olyanra, amit nem szeretsz.

2012. jún. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A közlekedés mérnökről úgy hallottam, hogy elég nehéz, akkor főleg, ha nem tudod a fizikát, és a matekod sem túl jó. BME-s tanterv első pár tantárgya: 3 félév matek, 3 félév mechanika, 2 félév hő és áramlástan, 2 félév elektrotechnika-elektronika. Nem szeretnék beszólni, de ennek azért nem ártott volna utánanézned jelentkezés előtt. Szerintem inkább dolgozz egy évet, és közben tanulj a bioszra, ha most nem sikerülne.
2012. jún. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi. Természetesen utána néztem, tisztában vagyok bele, és nem a BME-re jelentkeztem. Ismerem magam, tudom, hogy tudnék olyan keményen tanulni, hogy behozzam a hátrányom, csak nem tudom, megéri-e..

Amúgy pedig apukám és az ő apukája is gépészmérnök, szóval a segítség meglenne :D

2012. jún. 17. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!