Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Füzetbe jegyzete...

Egyetemisták! Füzetbe jegyzetelés vagy lapokra?

Figyelt kérdés

Melyiket csináljátok? Hogy könnyebb?

Milyen szakra jártok?


2012. jún. 13. 21:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Sehogy, lefényképezem a táblát.
2012. jún. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Füzetbe jegyzetelek, a lapokat tutira elhagynám. :-)

Pénzügy és számvitel szak

2012. jún. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én lapra, vagy 1 olyan füzetbe írok mindent, amit szépen ki lehet tépni, és utána mindent lefűzök.

Felesleges annyi füzetet vinni, ahány órád lesz aznap, mert szinte biztos, hogy nem fogsz mindig jegyzetelni.

Én mérnökire járok.

2012. jún. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Füzetbe jegyzetelek. Van mindenből külön füzetem, nem tudom minek igazából:D ha lapra jegyzetelnék megkönnyíteném az életem, de hát mind1:) igazgatásszervező szak
2012. jún. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Régebben egy füzetem volt, mindent abba írtam, aztán lefűztem.

Volt, hogy csak lapokat vittem, de mindig elhagytam.

Manapság már nem nagyon jegyzetelek, mert az összes anyag fent van neten, így felesleges. Meg sokszor nincs is türelmem hozzá:D

Orvosi.

2012. jún. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Minél vékonyabb füzetekbe, mert 1 félév alatt nem telik be 1 egész füzet 1 tantárgyból. A lapokat is megpróbáltam, de nem vált be, mert vagy elfelejtettem/nem volt időm rendszerezni és lefűzögetni őket, vagy elhagytam...xD
2012. jún. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Laptop: akkor jó, ha csak szöveg van és nincs sok ábra, mert mire beszerkeszted, már 10 diával odább van.


Füzet: nekem vastag füzetem van ami alapból 3 felé van elosztva, tehát van 12 tantárgyam = 4 füzet. De következő félévben sima egyszerű füzetet fogok venni, mert könnyebb... :D

2012. jún. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább füzetet használok, bár lapra kényelmesebb, mert kevesebb van az embernél alapjáraton, csak utána rendezni kell.

De a megszokások...

Viszont mindenképpen érdemes "tömöríteni", például előadás és gyakot egy füzetbe. (Egyiket az eleje, másik a hátulja felől.)

Vagy hasonló módon 2 tárgyat egy füzetbe. (Vagy akár többet, ahogy alakul.)


Ez nekem az elmúlt 3 évben elég jól bejött az ELTE IK-n.

Csak mondjuk igaz, hogy kicsit többet kell cipelni, de napi max 4 füzetnél több eddig nem nagyon volt nálam így sem.

(Egy a fontos, mindenképpen spirálfüzetet érdemes vinni. A sima laposak nagyon hamar betelnek... Spirálból általában 2-3 füzettel meg lehet úszni 1 félévet tárgyanként, ha tényleg jegyzetel az ember.)

2012. jún. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

@22:31: Az szép, akkor mondjuk nem nagyon írsz le semmit...

Vagy olyan helyen tanulsz, ahol nem is kell.


Nekem a rekord 1 félévben 1 tárgyól 2 teljes betelt spirálfüzet + még 2-3 lap... Hát igen, kicsit sok volt az anyag.

2012. jún. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

2. féléves vagyok most, lapra jegyzeteltem végig.

Számomra jobbnak tűnik, mint a füzet. Igaz, általában hét közben ((vagy több héten át, ahogy időm van)) kupi van, mert csak ledobálom a papírokat.

Kevesebb cuccot kell vinni előadásra, nem kell figyelnem, jó füzet van e bent, csak arra kell ügyelnem, hogy legyen bent lapom. Anyum javasolta, hogy lapra írjak, de én nem bántam meg.

2012. jún. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!