Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi vár majd rám érettségi...

Mi vár majd rám érettségi szóbelin?

Figyelt kérdés

Másfél hét múlva érettségizek szóbelin.

Mire készüljek fel? Igyekszem használni a Tk-eket pl magyarból, atlaszokat...

Hányan lesznek benn a teremben?

Mennyi időnk lesz a jegyzetelésre?

Izgulok már most és még sok tananyag hátra van, és van a mit magolnom kell mert nem egyértelmű.Töri, föci ami még megy...német megint magolás....

Segíteni fog az illetékes tanár aki feleltet??

Nem voltam sosem beszédes tipus, és nemtudom kimagyarázni magamat sem, és lyukat beszélni az emberek hasába...Mitt egyek ha elfelejtek valamit?

BÁRMI ami eszetekbe jut kérlek írjátok meg légyszives!! Köszönöm! Kriszti


2012. jún. 19. 17:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Oh és eredmény hírdetés a 2. napon lesz? És végleges érettségi bizit mikor szokták kiosztani? Köszi a segitséget és ne haragudjatok tudom h sokszor tették már fel ehhez hasonló kérdéseket, de ez igy összetettebb.
2012. jún. 19. 18:04
 2/6 anonim ***** válasza:

Általában 4-5 diák van bent egy felel a többi felkészül.

Jegyzetelésre 30 perc van.

A tanár biztos tesz fel olyan kérdést amit órán is szokott nekem ez nagy segítség volt.

Jegyzetelj minél többet és nem fogod elfelejteni, be fog ugrani.

2012. jún. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második napon van az érettségi kiosztása.
2012. jún. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mire készüljek fel? Hát szerintem a tételeket tanuld meg, elég hülye kérdés. Ne hagyatkozz a szöveggyűjteményre magyarból. Csak a tapasztalt verselemzők tudnak verset elemezni, úgy ahogy a tanárnak megfelel. Tanuld meg, amit lediktált. Nálunk 5-en voltak benn: 1 felelt, 4 ember írt. A jegyzetelésre azt szokták mondani félóra. Na már most én voltam eddig 5 érettségin idén, és az egyiknél 1,5 órás csúszás volt, a másik kettőnél 1. Így szerintem az idő miatt nem kell aggódnod.

Másfélhét alatt simán meglehet tanulni mindent. Napi 4-5 tétel nyertügy. Segíteni? Már miért lenne jó ha segítene? AKkor nem fogsz jó pontot kapni, de nyílván ha alig tudsz valamit próbál rávezetni.

Nem felejtesz el semmit, azért van előtte a kb. 1 órás felkészülés. Ott szépen leírsz mindent, ha tudnál beszélni, elég lenne vázlat, azonban így hogy állításod szerint nem vagy jó beszélő, írd le szépen a mondatokat, hogy a meglegyen a szövegkohézió. Hajrá!

2012. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !! :)

És egyszerre egy ember felel? valahol azt olvastam hogy minden tantárgyból egy ember lefelel...ez hülyeség akkor? Sok midennek utána néztem de van ami zavaros pl ez.. Uristen ha mindig csak egy ember felel az égés.. Szét fogom magam izgulni...főleg ha az összes tanárom benn lesz, ig.helyettes, elnök...jaj...

2012. jún. 19. 22:59
 6/6 A kérdező kommentje:
Sikerült leérettségiztem bocs a csúsztatásért :))
2012. júl. 13. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!