Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy telt a szóbeli érettségiz...

Hogy telt a szóbeli érettségizők? Van aki még ezután fog?

Figyelt kérdés

Nekem 27-28-29 van kiírva, de már csak 8 nap és megbolondulok... Aki már túl van rajta megírná a tapasztalatait??

Nekem még van egy 40 tételes föcim meg kis angol, a többit már átnéztem, de erős túlzás, hogy mindent kívülről fújom. Nagyon izgulok.:(



2012. jún. 19. 12:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Egyáltalán hogy van a menete? Mi alapján döntik el, hogy hogy kerülsz sorra??

A tanárok próbálnak segíteni???

Angoltól nagyon félek, mert az nagyon nem megy...:// Kb csak magamról, családomról, szabadidős tevékenységről meg ilyenekről bírok megszólalni..:( De bmi mást kérdezne csak ülnék és max bólogatnék meg h Yes/No...:(

Meg tényleg tudnom kell majdnem 10-15 percet beszélni tantárgyanként?

Amikor bemegyek elkezdődik egy tantárgy, és akkor ha azzal végzek bent maradok és húzom a következő tantárgyat?? vagy hogyan van?? Megköszönném, ha valaki leírná!

2012. jún. 19. 12:37
 2/16 anonim ***** válasza:

Nyolc nap alatt ennyi tételt simán meg tudsz tanulni. Én pénteken érettségizek, de már korábban volt két előrehozttam így tudok válaszolni a kérdéseidre. Elvileg az osztályfőnök dönti el, hogy mi mikorra van beosztva és az alapján, hogy hány tantárgyból szóbelizel. Nálunk például utoljára vannak, akik kevesebb tárgyból és németből érettségiznek.

Igen a tanárok ha jó indulatúak és ekkor azok szoktak lenni, segítenek, meg próbálnak rávezetni, ha valamit nem tudsz. Közben mosolyognak, bólogatnak, miközben felelsz. Csak akkor szólnak közbe, ha tényleg valami nagy hülyeséget mondasz.

Angolból próbálj egész mondatokban beszélni és ne legyen hosszú csend. Bár a nyelveknél kicsit nehezebb, mert ugye nincs felkészülési idő...

Igen 10 percet kell beszélned tantárgyanként, ha nincs annyi, akkor a tanár kérdez, de ki lehet tölteni ezt az időt könnyen hosszú kerek mondatokkal, esetleg kicsit lassabb beszéddel, de ne annyira hogy feltűnjön, inkább nyugodtságot sugalljon.

A vizsga elején bemész, halkan köszönsz (jó napot kívánok) és odamész a tanárhoz, amelyik tantárggyal kezdesz, kihúzod, ad egy lapot, amin a feladat, forrás van, leülsz és elkezded kidolgozni. Ha mindenki végzett előtted, akkor következel, kiülsz, elmondod, húzod a következő tantárgyat és így tovább... A végén: viszontlátásra.

2012. jún. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ja és sok sikert!
2012. jún. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ez most lehet huly hangzik, de amikor elulok be kell mutatkoznom a tobbi idegen fej elott vagy csak leulok mondom h mi a tetelem es belevagok.:/ mert sztem illene h na ki vagyok, viszont a sajat tanarom elott meg olyan benan nez ki, hogy neki kozlom, hogy hogy hivnak.

En angolos vwgyok, remelem akkor en elsok kozt leszek es hamarabb letudom..bar en levelezos vagyok. Osszesen vagyunk kb 14-16an..abbol 6 angolos, tobbi nemetes. Es 3 napra vagyunk kiirva.

Amugy koszi szepen, neked is nagyon sok sikert kivanok.

2012. jún. 19. 14:55
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem kell a nevedet mondanod. Csak elmondod a tétel címét és kezdheted is...
2012. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én ma voltam. NAgyon jókat húztam mind töriből, irodalombol es nyelvtanbol is. Ne izgulj! Ilyenkor a sors általában kedvez az embereknek!:)
2012. jún. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Fuuhh, legyen igazad :)) mondjuk naponta 3 orat tanulok. .Igaz csak egy hete kezdtem el...:/ bar igy is max ketszer olvastamxel mindent...csak figyelmesen...es meg van 30 ttep..:// vmi csak megmarad.
2012. jún. 20. 08:28
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát a 3 óra eléggé kevés! Én érettségi előtt egésznap tanultam, kb. 2-3 óra volt, hogy nem azzal foglalkoztam. Egészen déltől hajnalig. Izgulós vagyok, de próbáltam a legtöbbet megtanulni! Talán ezért volt szerencsém.
2012. jún. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Én pénteken fogok. És én is lassan megbolondulok és nagyon félek! Csak a 10% érjem el mindenből és nagyon boldog leszek. Írásbelijeim nem sikerültek túl rosszul! Az a baj, hogy amit 2 hete megtanultam tételeket már totál elfelejtettem!:(
2012. jún. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
pénteken fogok én is, és eléggé félek :"O leginkább a némettől, mert van pár tétel amiről még magyarul se biztos hogy könnyen tudnék jól beszélni, hát még németből. én inkább attól félek hogy mivel elég szerencsétlen ember vagyok, majd most is direkt azokat húzom amiket pont legkevésbé tudok:"O ez eléggé megrémiszt>_< arra hajtok hogy legalább a minimum meglegyen, akkor is ha ez eléggé bánt mert egész jó írásbeliket írtam, és nem szívesen rontom le. nekem személy szerint a beszéd rohadtul nem erősségem, pánikolós és izgulós vagyok, írásban viszont a semmit is elő tudom adni, szóval... duhh. szerintem te még ne aggódj, ha rendesen tanulsz a hátralévő napokban legalább azt fogod érezni hogy megtetted amit tudtál, nekem már csak másfél napom van kb. és csak 2-3 napja kezdtem tanulni XD mondjuk mellékes hogy nem lustaság miatt hanem más olyan dolgom is volt ami szintén kötelező, de erre sajna ugye nem hivatkozhat az ember a feleletnél.. lol
2012. jún. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!