Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogy döntsek?...

Szerintetek, hogy döntsek? Melyik döntés lenne számomra a legmegfelelőbb? Átmenjek jövőre estire?

Figyelt kérdés

Tanulásról lenne szó. 11.-be járok, de most évvégén megbuktam megint angolból, ez azért húzós, mert már 9.-et ismételtem. Most is és akkor is angolból buktam, de akkor nem sikerült átmenni pótvizsgán, viszont nem is érdekelt, most viszont nem szeretnék még egyszer osztályt ismételni. Az a helyzet állt fel, hogy úgy döntöttem átmegyek estire jövőre (pótvizsgát úgy kalkuláltam,hogy átmegyek), vagyis gondolkodom rajta. Esti azért lenne jó, mert nem kell mindennap bejárni csak heti 2-szer, így több időm lenne olyan dolgok tanulására amik tényleg érdekelne és aminek hasznát is veszem, vagy elmehetnék dolgozni. Kiesne kapásból vagy 6-7 olyan tantárgy ami nem is kell érettségire. Nem is drága és közelebb is van mint a jelenlegi sulim. Igazából minden szempontból nekem csak jónak tűnik, de valamiért még is habozok. A jelenlegi sulim viszonylag messze van, napi kb. másfél óra utazás (oda vissza) és rengeteget kell várni buszra, napi átlag 1 óra. Rengeteg felesleges órám van, amik nem jelentik azt, hogy rosszak, de heti szinten ez kb. + 13-15 órát jelent. Ebben az évben volt olyan nap amikor 3 ilyen órával kezdtünk és utána egy olyan tantárgy volt amiből érettségi is lesz + 2 tesi. Angolból buktam, angol tanárom is olyan amilyen, jó fej meg minden, de nem tanít jól, bár én sem tanulok (ez a másik), de másból sem tanultam többet, de a stabil kettes azért mindenből megvolt. Amiért szeretnék maradni az csak is az osztály, nagyon jó osztályom van és ott vannak a haverjaim, máshol pl. itt ahol lakom nincsenek, de viszont érettségi után ők nem lesznek, esetleg kapcsolatot tartunk, de még se napi szinten találkozunk.

Esti suli mellett megtudnám tanulni az angol és bele kezdenék még egy nyelvbe, tudnék pénzt keresni ami a jövőben sok helyen fog kelleni, nappali tagozat mellett ezt nem bírnám. A napom egyik felét suliba töltöm, a másik felét, ha elkezdenék tanulni akkor tanulással tölteném. 1 évet már elpazaroltam még egyet nem szeretnék, sajnos csak most értem el oda "értelmi" szinten, hogy feltudjam fogni a dolgok állását, idáig is tudtam, de valahogy nem érdekelt. Alapjáraton nem vagyok hülye, szóval nem azért buktam meg, mert nem tudok tanulni hanem azért, mert nem tanultam. Nem mondom, hogy egy zseni vagyok, angolból főleg nem, de, ha tanultam volna most nem itt lennék. Érettségi után 2 éves szakács képzésre szeretnék menni, vagyis most ez van tervbe, felsőoktatást nem akarok megcélozni mivel nem vagyok a tanulós fajta és 4-5 évet sem szeretnék elpocsékolni olyan valamira ami nem is érdekel, és csak azért hogy legyen egy diplomám.

Ti, hogy látjátok, aki esetleg volt estin is nappalin is, nem bánta meg, hogy átment?



2012. jún. 23. 12:26
 1/3 A kérdező kommentje:
18 éves, fiú.
2012. jún. 23. 12:27
 2/3 anonim válasza:
szerintem menj át estire. szeptembertől én is átmegyek. az okok a bukást kivéve ugyan ezek nálam is. utazás,kevesebb tantárgy
2012. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia! én 10. osztály után szakmát tanultam, és otthagytam a gimit, most meg 20 évesen járok estire. most lett meg a 11. osztály meg egy érettségi. ha kérdésed van, szólj, szívesen elmondom neked a nehézségeit a dolognak. persze meg a könnyedségeit is.


20L

2012. jún. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!