Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha magyar szóbeli érettségin...

Ha magyar szóbeli érettségin nem tudom a memoritert, póttételt húzatnak, vagy elmondhatom a tételemet?

Figyelt kérdés

2012. jún. 24. 04:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
póttétel
2012. jún. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A memoriter alatt a tételhez kapcsolódó verset érted, amit esetleg fejből kellene tudnod? Mert, ah igen akkor nem húzatnak veled póttételt. Ott lesz szöveggyűjtemény elég csak az elemzendő versből idézni.
2012. jún. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első csak ijesztget, ilyesmiért nem húzatnak póttételt, sőt nem is húzathatnak. A tételedet mindenképpen elmondhatod, és ha megvan a 10%, akkor nem lehet póttételt húzatni. Sőt, a 10% nyelvtanból is meg lehet, még ha meg se mukkansz irodalomból.
2012. jún. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
meglehet, egybe, bocs
2012. jún. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Ti hülyeséget beszéltek... a memoriter amolyan beugró!!!
2012. jún. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy beugró... Én pl egy darab memoritert nem tanultam most, más se, pedig eléggé elit gimi vagyunk. Majd szöveggyűjteményből felolvasom, vagy kiírom vagy akármi.
2012. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen beugró a memoriter? Egy darab memoritert nem kellett érettségire megtanulnom, és 86% lett.
2012. jún. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
A szóbeli tételek tanára válogatja középszinten, szóval az, hogy nektek nem volt memoriter nem azt jelenti, hogy a kérdezőnek sem lehet. És igen, a memoriter az beugró. Anélkül meg sem hallgatnak. Bár lehet tanára válogatja, de nálunk így volt. Az érettségi elnök is magyar szakos volt, és ő sem szólt közbe, mikor póttételt húzattak valakivel emiatt.
2012. jún. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Már elég későn írok, de... hátha.

Szóval szerintem fusd át a memoritereket. Lehet igazság abban, hogy ha alszol tanulás után, akkor több marad meg... Legalábbis nekem számítani szokott ha memoritert este ismétlek át.

Szóval mindenestre tedd azt.


Ha meg nem holnap vagy, akkor főleg.



Amúgy osztálytársam ugyanezt kérdezte.. nem vagyunk osztálytársak véletlenül? :)

Vagy ez a véletlen műve?

2012. jún. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
16:23 vagyok, és a válaszom a 100/1997-es korményrendeleten alapul, más néven az érettségi vizsgaszabályzaton. A vizsgaszabályzat nem ismeri a beugró fogalmát, és nem is teszi lehetővé a póttétel húzását ilyesmiért. ELőbb olvasni tessék, aztán rémhírterjeszteni. Ha valakivel ilyenért mégis póttételt húzatnak, akkor az eredményhrdetést követő három munkanapon belül törvényességi kérelmet kell beadni a kormányhivatalnak, és garantáltan megismételtetik a vizsgát, az elnök pedig megnézheti, mikor kap még egyszer megbízást. Nincs beugró, és nincs olyan, hogy nem hallgatják meg a tételt a vizsgázótól. Az érettségi állami vizsga, és nem véletlenül van országosan egységes szabályozása: nem függhet sem a helyi szokásoktól, sem a tanár hobbijától.
2012. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!