Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták? Volt hogy sok...

Egyetemisták? Volt hogy sok tantárgyatok nem sikerült, ezért a következő félévben csak nagyon kevés tárgyat vehettetekfel?

Figyelt kérdés
Tehát azokat nem tudtátok, amik ráépültek. Mit csináltatok ilyenkor?:/
2012. jún. 27. 11:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég rossz helyzet, nekem szerencsére még nem volt. Nálunk van egy olyan szabály hogy min 30 kreditet évente teljesítened kell, különben repülsz. Ha szerencséd van akkor keresztféléven fel tudod újra venni a tárgyakat. Ám több helyen nem indulnak keresztféléven. Ezért vagy későbbi tárgyakkal vagy szabadon választhatókkal kell feltölteni a hiányzó krediteket, mert a 30-nak meg kell lennie. Ha nem tudod sehogy sem akkor passzív félév, és kövi félévben újra felvenni őket.
2012. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor inkább passziválnak egy félévet az emberek.
2012. jún. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Passziválni nem tudok, mert meg kell csinálnom 2 alapozó tárgyat, mert azokra is épülnek fontos dolgok. De most ebben a féévben nem sikerült egy tárgy, amire 6 másik épül következő félévben (ezzel alapból csúszok majd 1 évet), és valószínű egy másik sem fog sikerülni, mert nagyon köcsög a tanár, szerintem a 300 emberből kb. 30 embernek sikerült eddig, erre is 2 tantárgy. Az előre megadott tantervben amiket írnak így 3. félévre, csak 1 olyan tantárgyat tudok felvenni, ami eredetileg is akkor lenne. Ezen kívül még 4 mésikat, ami eddig nem sikerült + 1 kötelezően válaszhatüt megcsinálok. Csak már eddig is nagyon sok szabadon válaszhtatót vettem fel, mert a kötelezők félévenklnt ilyen max. 15 kreditet tesznek ki, ezért fel kell venni, hogy legalább 3-ról induljunk. De félek, h azok is elfogynak és nem lesz már olyan, amit fel tudok venni:/ Eddig az évi ajánlott 60 kreditből 44 van meg, nálunk is van amúgy ez a 2 félév alatt 30-at kell teljesíteni:/
2012. jún. 27. 11:23
 4/16 anonim ***** válasza:
Értem hogy mi a gond, de a kicsapástól nem kell tartanod. Te tudod pontosan, te látod a tantervet és a lehetőségeket. Szokj hozzá az ilyen döntések meghozatalához.
2012. jún. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Ha kötelezőket nem tudsz majd felvenni, akkor felvehetsz szabadon választhatóakat is, ne parázz, 44 kredited megvan, nem fognak kirúgni (nálunk "csak" áttesznek költségesre, ha 30 kredit alatt vagy).
2012. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nálunk is csak áttesznek fizetősre, de oda sem mennék szívesen (bár ki menne:D) csak most belegondoltam, vagyis beleültették a fülembe a bogarat, hogy lehet érdemesebb passzivizáltatni magam, addig elmennék dolgozni,vagy tanulnám egy kicsit a nyelvet ilyesmit, mert már nagyon sok szabadon választhatót vettem fel és ezért is fizetni kell majd, meg nem is véges a számuk, kb. 4-5-öt tudnék következő félévbe felvenni, utána meg már nem is marad szinte, csak a drágább-fizetős-utazós, amiket többször is fel lehet venni, de abból is csak pár van. És félek, hogyha másik félévben is így járok, akkor nem tudom mivel pótolni a kiesett krediteket. Mert most jó, nem raknak át fizetősre, de lehet, h következő félévekben nem sikerül ennyit se teljesíteni:/
2012. jún. 27. 11:59
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Később egyre többet szoktak teljesíteni az emberek, az első félévek a legnehezebbek. Ne passziváltasd magad mert kiesel a ritmusból, és egyébként is nagyon kevés az olyan ember aki önszorgalomból egy passzív félév során le tud ülni és meg tud tanulni egy nyelvet.
2012. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor átgondolom, h miket tudok és mikor felvenni:) Ez igaz mondjuk, sosem voltam az az unatkozok és tanulok tipus, inkább stresszhelyzetben vizsga elött tudok tanulni:) Csak kicsit beparáztam, mert olyan jó tanulókkal és szerencsésekkel vagyok körülvéve, minden sikerül nekik én meg itt szenvedek, meg csúszkálok. Meg Msc-re is szerettem volna menni, vagyis szeretnék is még, de azokat a tárgyakat sem tudom felvenni, amire majd szakosodni akarok, nem hogy 5-ösre megcsinálni, és ezek után akarok én azzal foglalkozni... elég lehangoló
2012. jún. 27. 12:07
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez biztat, akkor elmondom az én történetem:


BME, első félévben 21 kredit éppenhogy sikerült, 2-es átlaggal. Második félév egy fokkal jobb volt, jó kis szabválokkal együtt kb 2-5-ös átlaggal nagyjából 24 kredit.


Ezek után elkezdtem még keményebben tanulni, mondhatni maximalista lettem, és szépen javult az átlagom. Annyira, hogy BSc végére 4,4 lett az összesített átlagom, legjobb 5%-ban lettem a végére az évfolyamon. Voltam Erasmussal külföldön, és már demonstrátorkodom is. És most MSc első félévében megintcsak 4,9-es átlaggal kezdtem, pedig nem egy alibi MSc-ről van szó. És ne hidd hogy be kellett zárkózni, csak szimplán megtanultam hasznosan felhasználni az időmet. Emellett maradt idő sportolni és barátnőzni is.


Meg lehet csinálni, remélem ez valamennyire biztatásképpen hatott.

2012. jún. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, jó hallani ilyen sztorikat:) Nekem is ilyen 2 körüli lett az átlagom, mondjuk azért, mert sok tantárgy ugye nem sikerült, és az nagyon levitte a korrigált kredit indexem. A mostani egy kicsivel jobb, 2,5 körüli lesz, de csak azért, mert sok SZV-m volt. Csak néha úgy érzem, hogy sosem fogom tudni megtanulni ezeket, mert egyszerűen hülyének érzem magam a tanuláshoz. Volt olyan SZV-m, amire azt mondták, hogy lehetetlen megbukni, hát nekem sikerült, pedig még tanultam is, vagy legalábbis többet, mint az átlag, mert nekik elég volt, hogy órán bent voltak. Jó, mondjuk szóbeli volt a vizsga, szóval egy kicsit le is blokkoltam. És ha szabad megkérdeznem, hogy sikerült ilyen határozottan változtatnod? Mert én igazából én tudom mi a probléma a tanulásommal, de nem tudom megváltoztatni. Engem érdekel az anyag, amit tanulunk, nem is sajnálom az időmet, kidolgozgatom, visszhallgatom a hanganyagokat, utána olvasok könyvekben, neten, mert érdekel, de mikor arra kerül a sor, hogy leülljek és megtanuljam a kidolgozottat, akkor az egyáltalán nem megy.
2012. jún. 27. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!