Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rossz szakra mentem, mit tegyek?

Rossz szakra mentem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nyolcadik végén már nagyon sürgetett az idő, hogy válasszak milyen szakra akarok menni. Én a számítógép szerelőit választottam, de megbántam, mert én nem reál beálitottságú vagyok. Túl sok a matek és nem is ez a baj, hanem hogy horribilis mennyiségű idétlen képletet kéne megtanuljak, amire nem vagyok képes.

Eredetileg egy kerékpár szervizben szerettem volna dolgozni, kerékpár szerelőként, de ilyen iskola nem volt ahol ezt tanulhattam volna.

Szerintetek, hogy/hol kéne ezt tanuljam, mert az elektronika meg a sok matek nagyon nem megy, bringák terén meg elég sokat tudok.



2012. júl. 4. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hááát... Eső után köpönyeg...

Akármennyire is sürgős volt, azért átgondolhattad volna jobban.


Az iskolaváltást valóban érdemes lenne megfontolni, de ne kapkodd el megint: A kerékpárszerelő szakma lehet, hogy nagyon vonz, és értesz is hozzá; de kérdés, hogy majd meg tudsz-e belőle élni. Amennyire én tudom, nemhogy nem hiányszakma, hanem ellenkezőleg, túltelített. Ilyen kilátásokkal pedig nem érdemes ezt tanulni, hiába a lelkesedés.

De azért érdeklődj a környéketeken vagy ismeretségi körben, hogy ki mit tud; nehogy én beszéljelek le valami jóról. :)


Még egy javaslat: biztos vannak a neten pályaválasztási tesztek, nézd meg, mi lenne jó neked.


Üdv. :)

2012. júl. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Szért a számítógép szerelőből sem nagyon lehet megélni :S. Ma ha elromlik egy alkatrész vesznek másikat, már a tini is be tudja szerelni magának és érti is hogy mi kell hozzá.
2012. júl. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Számítógép szerelő? Esélytelen ilyenből megélni. Átlagban egy emberre 10 informatikus ismerős jut.
2012. júl. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Ha bemegy egy ember a boltba, akkor már egyből löki hogy ilyen Ghz meg CPU akármi kell neki, neked esélyed sincs megszerelni, még hozzá sem értél már tudja. Meg aztán minek szerelő, amikor egy diagnosztikai program is kimutatja hol a hiba és ilyenkor az egész egységet kicserélik. Felesleges szakma.
2012. júl. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Asszem kicsit szűken értelmezitek a "számítógép szerelő" szakmát.

Ebbe nem csak az alkatrészek javítása tartozik bele, hanem még ezer meg egy másik dolog, pl. a gépek összeszerelése, gyors tesztelése, komponensek összeválogatása, hibák megkeresése (Előző, igen, ez is benne van), "GHz-k, meg CPU-k ismerete", szoftveres "bűvészkedés" és még kb. 995 dolog.

Szóval, kérdező: Ha javasolhatom, ne válts sulit, de ha mégis úgy döntenél, akkor talán valami autós szakma állna a legközelebb a bicajszerelőihez.

G.

2012. júl. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Abban igaza a válaszolóknak ,hogy az réteg aki gyakran költ a gépekre ők maguk is értenek hozzá. Én is mártsak bemegyek a boltba és megmondom ,hogy mit akarok. Adják ide a többit majd megoldom. De szerintem semmiképen se hagyd abba ha már elkezdted. Utána is tanulhatsz majd bicikli szerelőnek.
2012. júl. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De a szíved joga ,hogy hogyan döntesz.
2012. júl. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

értesz a kerókhoz nagyon jól?

átlátod egy összteleszkópos gép mozgását vagy egy teleszkópét

szedtél már szét első telót?

2012. júl. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mechanikai műszerész szakra kellett volna menned, ha váltani akarsz, akkor viszont minél hamarabb!
2012. júl. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
8-as: Azért kéne tanuljak, hogy ilyesmit is jól tudjak. Ha szétszedem az olajos teleszkópot, akkor állítólag a szimeringet vissza sem lehet tenni.
2012. júl. 5. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!