Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Három szakot jelöltem meg,de az utolsót már nem akarom választani,az elsőre nem lesz elég a pontom,a másodikra oda van írva hogy felvételi követelmény a B2-esnek megfelelő német nyelvtudás,nekem nincs olyanom,de elvileg a középszintű német érettségi is B2-es!Akkor oda kellett volna nyelvvizsga,vagy nem? Az a baj hogy a szüleimre továbbtanulás terén egyáltalán nem számíthatok,most fogok dolgozni eben a két hónapban csak!Az első amit megjelöltem az a magyar,de a költségtérítéses formájára bejutnék,mert oda kevesebb pont kell,viszont 130ezer forintba került tavaly!Most idén nem tudom mennyi,meg lehet ezt nézni már valahol?Most nyáron 160ezret tudnék keresni csak.Valamilyen támogatást lehet kapni(pénzbeli)(egyedül nevel anyukám,a nyugdíja meg elmegy a hitelekre)?Diákhitelt érdemes lenne felvennem(ha valakinek van/volt tudna-e róla nekem beszélni?)?Kérlek segítsetek!Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 5. 14:43
 1/1 reptoid ***** válasza:

"de elvileg a középszintű német érettségi is B2-es!"


Úgy érted, az emelt szintű.


Az első kettőre akkor így tuti nem vesznek fel, marad a költségtérítéses vagy a harmadik.

A költségtérítés nagyságát itt meg tudod nézni, ha kiválasztod az egyetemed, majd a karját, végül a szakot: [link]


Első félévben kaphatsz szociális ösztöndíjat igen nagy valószínűséggel. Ennek mértékéről majd a leendő egyetemed tud felvilágosítást adni, a döntő tényező itt az egy főre jutó jövedelem nagysága a háztartásban. A második félévtől ha jól tanulsz, akkor kaphatsz tanulmányi ösztöndíjat is, de ennek a nagysága aztán végképp megjósolhatatlan, mert sokszor még intézményen belül is más a karokat nézve a meghatározás módszere.


Diákhitelt ne vegyél fel, főleg mert még lövésed sincs arról, hol fogsz dolgozni mennyiért a diplomád után.

2012. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!