Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak hatásosan?

Hogyan tanuljak hatásosan?

Figyelt kérdés
Szorgalmas vagyok, csak az a baj, hogy nem tudok tanulni. Van egy bátyám, aki álandóan hallgatja a zenét, tv-zik a másik szobában és engem zavar minden ilyenfajta zaj. Amúgy az is baj, hogy nem tudok tanulni. 1 oldalt kb 3 vagy 4 vagy lehet hogy több óráig tart megtanulnom, de nem tudom miért. segítsetek nekem.
2009. júl. 11. 02:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Idegesen, álmosan nem is lehet rendesen tanulni. Aludd ki magad. Úgy vettem észre, hogy az én agyam kora reggel (hajnalban) egy kiadós alvás és reggeli után a legfogékonyabb. A magolós, száraz anyagokat vizsgák előtt ilyen napszakokra időzítettem.
2009. júl. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ez tényleg probléma, mert nagyon nem hatékony 3 óra/1 oldal. A koncentrálással van baj, esetleg olyan időszakodat éled, hogy több benned a feszültség, véleményem szerint. Vagy: nem érdekel eléggé az amit tanulsz. Vannak tanulási technikák, könyvek, tréningek. Járj utána a Neten. De ezek csak technikailag javítanak. Persze az sem kis dolog, sokszor kell olyat tanulnunk, ami nem köti le az embert.

De én a helyedben azt is átgondolnám, mi az ami leginkább érdekel és a következő tanulmányaimat eszerint választanám.

2009. júl. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pár tipp:

Ha csak csendben tudsz tanulni, kérd meg a bátyádat, hogy halkítsa le a zenét. (Vagy füldugó, ha nem teszi meg.) Ne menj ki pl. udvarra,konyhába tanulni. Lehet, hogy ott csend van, de egy asztalt kell kinevezni "tanulási helynek", ügyelj arra, hogy mindig ott tanulj. Amikor tanulsz, kapcsold ki a számítógépet, rakodj el az asztalodról, ne legyen semmi, ami eltereli a figyelmed.

Csinálj pár koncentrációs gyakorlatot. A legegyszerűbb: egy A4-es fehér lap közepére rajzolj egy fekete pontot. Ülj le kényelmesen, tedd le neked szemmagasságba. Nézd a pontot pár percig és ne engedd, hogy elkalandozzanak a gondolataid. Lehet, hogy az elején nehéz lesz.

Ez csak egy példa volt, rengeteg ilyen gyakorlat van. Ezt például Margitics Ferenc: A hatékony tanulás technikája c. könyvben olvastam anno... Olvass el pár tanulásmódszertanos könyvet te is. Sok sikert. ;)

2009. júl. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Keresek majd akkor ilyen könyveket.
2009. júl. 11. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!