Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tanuljak gyorsan és...

Hogyan tanuljak gyorsan és hatásosan?

Figyelt kérdés

az osztálytársaim mindig gyorsan egyszerűen és hatásosan tanulnak!

nekm meg mindig egy feladatra 1-2órát szánnom és ez még csak egy feladat volt!

kérlek segítsetek!

köszönöm!!!:)


2011. ápr. 7. 18:52
 1/7 A kérdező kommentje:

lécci válaszoljatok!

nagyon nehezen tanulok!

De közben röpplabdázom ugyhogy ilyen 11:30-kor este szoktam végezni a leckémmel!

2011. ápr. 8. 12:54
 2/7 A kérdező kommentje:

három napja tettem fel a kérdést és nem tudtok rá válaszolni!

kösz!

szóval ilyen magyarország(direkt írtam kis betűvel)!!!

2011. ápr. 9. 14:45
 3/7 Walter_Dornberger ***** válasza:
29%
Ha ilyen a hozzáállásod, akkor nincs értelme tanulnod. Először tanulj, aztán sportolj, és akkor esetleg a sport nem megy, bár lehet a tanulás igy sem fog menni... Ezért találták ki amerikában a kosárlabda-egyetemeket. Oda kéne járj.
2011. ápr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Varázslat nem létezik. Olyan, hogy egyik napról a másikra csoda történik és egyszerűen és hatékonyan tudsz majd tanulni gyorsan, olyan nincs. Viszont amit tehetsz:

Valami kis rutint kitalálni tanulás előtt. Mondjuk főzöl egy teát, kipakolsz a táskádból, és előveszed a napi leckédet. Az agyad egy idő után tudni fogja, hogy ez után a műveletsor után mindig koncentrált tanulás következik, és egyre könnyebben tudsz majd így koncentrálni. De az elején ezt megtanítani az agyadnak nehéz és fáradtságos munka. Ez főleg akkor segít, ha szétszórt vagy és az a fő probléma.

Más módszer, ha mondjuk járkálsz tanulás közben. Ez nem írásbeli feladatoknál hatásos, illetve mikor nem 8 kilós könyvből kell tanulnod. Nekem ez szokott segíteni, így nem tudok elaludni az unalmas tananyagokon sem.

Megint más módszer, ha hazamész, és akármilyen késő van és fáradt vagy, az aznapi leckét mindig átnézed, ha van időd a hét többi napjáét is, minden nap. Minél többször olvasol el valamit, annál könnyebben marad meg. Figyelj órán, az aznapi anyag mindig friss, sokkal könnyebb megértened aznap újra. Persze aztán következik a számonkérésre való tanulás, de ami időt "elvesztesz" az ismétléssel, annyival gyorsabban fog menni a tanulás, hisz az aznapi anyag is tkp. csak egy ismétlés...

Végsősoron neked kell eldöntened, mi segít téged a tanulásban, mindenkinek más módszer jön be. Próbálkozz, és ne add fel. Egyik módszer sem megy egyik napról a másikra, ha egy hét alatt nem javul a tanulási hatékonyságod, ne hagyd abba, hogy úgyse működik. Az agyadnak is meg kell tanulnia tanulni. Minél előbb, annál jobba, de legyél türelmes hozzá. Amúgy szerintem egyszerre kipróbálva lesz a leghatékonyabb, mert ezek a tippek nem zárják ki egymást.

Kitalálhatsz jutalmazó technikát is, ha megtanultad a napi kitűzött anyagot, eszel egy kis csokit, olvashatod a könyved vagy játszhatsz számítógépen, netelhetsz, mindegy, csak olyan legyen, amit jutalomként használsz. Elég motivációt ad, hogy jó tanulj érte, ezért amikor nem sikerül a napi mennyiséget betartani, nem csinálhatod.


Más dolog: egyéb teendők visszafogása: kevesebb netelés, kevesebb tévézés, stb. (Megjegyzem, én nyelvvizsgára készülök, ezért kb egy hónapja nem is néztem fel erre az oldalra, pedig azelőtt rendszeresen látogattam. Valamit valamiért. (Ezért nem is veszem magamra a szemrehányásodat, hogy senki nem válaszol.))

Illetve megjegyzem, hogy nem vagyok benne biztos, hogy az osztálytársaid nálad könnyebben és gyorsabban tanulnak. Persze ez egyénfüggő, de két dolog miatt láthatod ilyennek a helyzetet. Vagy csak azt látod, amit mesélnek, hogy erre meg erre is volt idejük, és hogy magabiztosak órán, ezért nem látszik, hogy esetleg csak átfutották az anyagot és lesz*rták, aztán abból a tudásból próbálnak meg órán kapacitálni, míg te keményen tanulva éred el ezt a hatást (nálam ez volt többnyire). Vagy totál lesz*rod a tanulnivalókat és fél óra házi után azt hiszed, hogy az egész napod ráment, holott csak annyira nem érdekel a tanulás, hogy nem tudsz koncentrálni rá. Ha ez az utóbbi az igaz (persze sarkítok), akkor ne csodálkozz a hatásfokodon.


Esetleg kérhetsz segítséget osztálytársadtól is, hátha valamelyikük segít tanulni, meglátni az összefüggéseket, összeül veled számolni, példákat megoldani. Vagy ott a tanár, tőle is bátran kérdezhetsz, neki ez a munkája.


A tanulást sosem késő elkezdeni, de sok kitartás kell hozzá, hogy eredményes legyen.

2011. ápr. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

04-09 14:45



Ne hidd már, hogy egy ország látja ezt a görcs weblapot szerintem ösz vísz maximum 80-100 aktív felhasználója lehet, akik vissza is járnak rendszeresen.

2011. ápr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak türelemmel lehet eredméynesen tanulni, de ha nincs kedved a tanuláshoz hiába erőlteted.


Meg a másik fele, hogy meg kell szűrni a tananyagból a feltupírozott szemetet, és a lehető legegyszerűbben tanulható formába konvertálni saját magadnak.

Nem lehet egy nap alatt megtanulni mindent!


Aztán ha majd már megy az alapelv, és már azt tudod alkalmazni, akkor lehet cizellázni unalomig.

2011. ápr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
66%
Nincs nekünk benne kötelességünkben, hogyha valamit kiírsz arra egyből válaszoljunk.
2018. dec. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!