Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanítsak egy tíz éves...

Pancsa.1214 kérdése:

Hogyan tanítsak egy tíz éves kislányt?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy ajánlatot, hogy tanítsak egy tíz éves kislányt szlovákul. Mivel most ballagtam el az iskolából engem kértek meg. A kislány negyediktől fog ott tanulni és semmit nem tud szlovákul. Csak az alapokat kéne neki megtanítanom, de szinte minden nap itt lesz 3 órát és fogalmam sincs, hogy mit csináljak hogy ne unja szét a fejét. 14/L

2012. júl. 13. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
ha jártas vagy a szlovákba (bár gondolom ott is élsz),akkor úgy tanítsd a gyereket,ahogy az iskolába az idegen nyelvet kezdik.pl az alapvető szavakat magyarázod el neki (én nem tok szlovákul :)de be tudjon mutatkozni,meg hol lakik,stb....a nyelvtan meg ráér,persze csak akkor,ha mélyen be akarja ásni magát a nyelv rejtelmeibe :D
2012. júl. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Prbálj meg összeszedni ilyesféle oldalakat, talán sikerül velük valamit kezdeni:


[link]


[link]

2012. júl. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

3 óra nagyon sok egy 10 éves kislánynak .

Mérd föl először az első napokban hogy hogyan tud tanulni tehát milyen gyorsan képes egy egy szó egy egy kifejezést megérteni emlékezni rá stb. Az is fontos hogy mennyire tud egyáltalán figyelni stb . Én angolul úgy tanultam meg bátyám tanított hogy vettünk egy könyvet amibe főleg szöveg volt leültünk fordítottunk átolvastuk a szöveget rengetegszer és bennem maradt és helyesen ki tudtam ejteni . De szerintem nagyon nehezen fog tudni ott tanulni . Arra szerintem hogy ott tudjon szlovákul tanulni mármint az ottani tantárgyakat kevés lesz egy nyár . Én tudok szlovákul nagyon is persze nekem könnyű volt mert az apám szlovák . Az a lényeg hogy a nyelvtant hanyagoltasd vele mert azt nagyon nehéz fejben össze rakni hogy s mint is kell mondania . Kifejezéseket próbálj vele és a kiejtést is tanítsd meg vele mert az a legfontosabb . Lehet egy nyár kevés lessz hozzá hogy ott tudjon érvényesülni sőt biztos SOK SIKERT .

2012. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én nem szlovákba élek, de majdnem van egy középfokú nyelvvizsgám. Én is ezt terveztem csak most csinálok először ilyet és tanácstalan vagyok, de nagyon köszönöm a tippeket. :)
2012. júl. 14. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem eloszor csak szavakat taníts neki. Gyumolcsoket, szineket, eligazitast meg az ilyen dobre húty meg dobre vecer.. Meg ilyeneket...;)
2012. júl. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem vállalnám, jobb az ilyet nyelvtanárra bízni.
2012. júl. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!